b_0_0_0_10_images_n8275180072030491.jpg

اساس نیوز :وزارت خارجه آمریکا با تاکید بر لزوم پایان جنگ سه ساله یمن، خواستار برگزاری مذاکرات صلح بین طرف‌های یمنی طی یک ماه آینده شد.

وزارت امور خارجه آمریکا بامداد چهارشنبه خواستار پایان حملات هوایی ائتلاف عربی به رهبری عربستان سعودی علیه یمن شد.

به نوشته خبرگزاری رویترز، «مایک پامپئو» وزیر خارجه ایالات متحده با صدور بیانیه‌ای ضمن درخواست برای توقف درگیری‌ها در یمن، اعلام کرد که مذاکرات طرف‌های یمنی برای پایان دادن به این بحران، باید تا یک ماه آینده آغاز شود.

پامپئو تاکید کرد که حملات هوایی ائتلاف عربی به رهبری رژیم سعودی به هر نقطه‌ای در یمن باید متوقف شود و در ازای آن نیز نیروهای مقاومت و انصارالله یمن نیز شلیک موشک‌های بالستیک به سمت عربستان سعودی و امارات عربی متحده را پایان دهند.

این در حالی است که ساعاتی پیش نیز ژنرال «جیمز متیس» وزیر دفاع آمریکا طی اظهاراتی ضمن درخواست برای پایان جنگ یمن، گفت که طی 30 روز آینده باید مذاکرات یمنی‌ها برای رسیدن به صلح آغاز شود.

بر اساس یک خبر دیگر وزیر دفاع فرانسه با بیان این که زمان پایان یافتن جنگ در یمن فرا رسیده بر لزوم حل این بحران از طریق سیاسی تاکید کرد.

به گزارش مهر به نقل از رسانه های ترکیه، «فلورانس بارلی» وزیر دفاع فرانسه از تلاش کشورش برای دستیابی به راهکار سیاسی در یمن با همکاری سازمان ملل خبر داد.

وی با بی نتیجه خواندن راه حل نظامی در یمن گفت زمان آن رسیده که این جنگ پایان یابد.

به گفته بارلی، فرانسه در حال فشار آوردن به طرفین درگیر در یمن با هدف دستیابی به یک راه حل سیاسی برای حل بحران این کشور است.

 

مطالب مرتبط:

گام اصلاحی دیگر عربستان سعودی؛ صدور ویزای گردشگری

اعلام موجودیت داعش در فیلیپین با تصرف یک جزیره

آخرین مجسمه لنین در پایتخت اوکراین سرنگون شد

داعش منابع مالی هنگفتی از قاچاق اشیاء قدیمی و عتیق

جهان هر 48 ساعت منتظر حمله‌ای از داعش!

ابراز تمایل ترکیه برای بهبود روابط با ایران

ارزیابی مثبت عربستان از مذاکرات برای خرید اس-400

وزیر خارجه آمریکا در افغانستان:طالبان منتظر خروج م

قطر: از جنگ نظامی با عربستان نمی ترسیم

آخرین خبرهای اهل سنت

کانال تلگرام اساس نیوز