b_0_0_0_10_images_9652635664412.jpg

اساس نیوز : چین و هند تنها چند روز مانده به اعمال مجدد تحریم‌های نفتی آمریکا علیه ایران در ۴ نوامبر (۱۳ آبان) می گویند به خرید نفت‌ از ایران ادامه می دهند چرا که منابع کافی برای جایگزین کردن نفت ایران وجود ندارد.

خبرگزاری رویترز این خبر را به نقل از منابع آشنا به موضوع تحریم‌های نفتی آمریکا علیه ایران اعلام کرده است. این منبع همچنین می گوید ترکیه نیز موضع مشابهی اتخاذ کرده است.

این تصمیم چین و هند در کنار نگرانی‌ها از افزایش قیمت نفت، دولت ترامپ را به این نتیجه رسانده است که به امکان توافق‌های دوجانبه با برخی کشورها فکر کند و آنها را بخاطر خرید نفت ایران مشمول سیاست‌ها و تحریم‌های تنبیهی خود نکند.

در دولت ترامپ دو جریان با دو طرز فکر متفاوت در زمینه تحریم نفتی ایران وجود دارد، یک جریان به رهبری جان بولتون، مشاور امنیت ملی دونالد ترامپ است که سخت‌ترین رویکرد ممکن را اتخاذ کرده است و خواهان به صفر رسیدن فوری خرید نفت از ایران است. جریان دیگر مقامات وزارت خارجه آمریکا هستند که می خواهند تحریم ها را طوری پیش ببرند که باعث انفجار قیمت نفت نشود، موضوعی که می تواند به آمریکا و متحدانش آسیب وارد کند.

مطالب مرتبط:

داعش 8 عراقی را در قفس غرق کرد

اقامه بزرگترین نماز عید فطر در اروپا

فضیلت اتحاد

سادگی وعدم تکلف در امور دین و دنیا

توافق بر سر دولت وحدت ملی در لیبی

گزارش یک مجله آمریکایی از شرایط اقتصادی عربستان

خشم لندن و پاریس از اظهارات انتقادی دونالد ترامپ

موضوع نشست ترامپ و کره شمالی اعلام شد

نخست وزیر عراق از پایبند نبودن بغداد به نتایج همه‌

آخرین خبرهای اهل سنت

کانال تلگرام اساس نیوز