b_0_0_0_10_images_438967_552.jpg

اساس نیوز :ژایر بولسونارو، نامزد راست افراطی برزیل، برنده انتخابات ریاست جمهوری برزیل شد.

او وعده داده که امنیت را به برزیل باز می‌گرداند. به گزارش بی بی سی، با شمرده شدن بیشتر آرا این طور که به نظر می‌رسد او حدود ۵۵ درصد از آرا را به دست آورده است.

فرناندو حداد، نامزد رقیب که از حزب چپگرای کارگران برزیل است در این دوره از انتخابات رقیب بولسونارو بوده است. او حدود ۴۴ درصد از آرا را به دست آورده است. این دو نامزد در مرحله اول انتخابات توانستند ۴۷ و ۲۸ درصد از آرا را به دست بیاروند. اما در روز‌های اخیر نظرسنجی‌ها نشان می‌داد اختلاف آن‌ها کم شده است. اما وعده‌های بولسونارو برای رای‌دهندگان جذاب‌تر بوده.

 او به مردم قول داده بود که آمار فزاینده جرم و جنایت در برزیل را کم می‌کند و از فساد اداری در این کشور می‌کاهد.
او به هوادارانش هشدار داده بود که اگر به حداد رای دهند، برزیل نابود می‌شود. حداد هم طرفدارانش را ترسانده بود که اگر به رقیب رای دهند، از کشور چیزی باقی نمی‌ماند.

ژایر بولسونارو، خود را به چهره‌های نظامی نزدیک کرده بود که بین سال‌های ۱۹۶۴ تا ۱۹۸۵ اداره کشور را در دست داشتند. رقبا می‌گفتند همین نشانه‌ای است از اینکه آقای بولسونارو کشور را به نابودی می‌کشد. او همچنین اظهاراتی نژادپرستانه، زن‌ستیزانه و در ضدیت با همجنس‌گرایان گفته بود که به مذاق بسیاری از برزیلی‌ها خوش نیامده بود.  

اما بسیاری از برزیلی‌ها او را "منجی" برزیل می‌دانند که کشور را به محلی امن‌تر تبدیل می‌کند و از اصول سنتی، مثل مخالفت با سقط جنین، حمایت می‌کند. یکی از مهم‌ترین وعده‌های آقای بولسونارو این بود که امنیت را به کوچه‌های برزیل باز می‌گرداند. او همچنین گفته که دولتش قوانین مالکیت و حمل سلاح را آسان‌تر خواهد کرد.

مطالب مرتبط:

شبکه های ماهواره ای منتسب به اهل سنت بدنبال ایجاد

رای مثبت پارلمان اسرائیل به قانون منع تقسیم قدس

درگیری نیروهای مرزی افغانستان و پاکستان بایکدیگر

ماجرای نامه‌های موسوم به «روز تنبیه یک مسلمان» در

ورق بازی چهار زن در مسجدالحرام در فضای مجازی جنجال

بخش وسیعی از کرکوک توسط ارتش عراق آزاد شد

گوترش خواهان توقف فرمان ترامپ علیه مسلمانان شد

اعتراض نمایندگان اهل سنت به صداو سیما نتیجه داد

درخواستِ عجیبِ پادشاهِ اردن از "اسرائیل"

 

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز