b_0_0_0_10_images_skynewsarabia.jpg

اساس نیوز: امارات نخستین ماهواره ساخت خود که نام حاکم کنونی بر آن نهاده شده را از خاک ژاپن و به وسیله یک موشک این کشور به فضا پرتاب کرد.

به گزارش شبکه خبری اسکای نیوز عربی، ماهواره «خلیفه ست» که نخستین ماهواره ساخت امارات به شمار می آید، صبح امروز (دوشنبه) از خاک ژاپن و به وسیله موشک «H-IIA» این کشور به فضا پرتاب شد.

خلیفه ست که یک تیم کاری از مرکز فضایی «محمد بن راشد» در شهر دبی امارات برای ساخت آن چهار سال را صرف پردازش، آماده سازی و آموزش کردند، نخستین ماهواره توسعه یافته در داخل اتاق های تمیز آزمایشگاه های فناوری فضای در این مرکز به شمار می آید و دارای پنج گواهی ثبت اختراع است.

قرار است این ماهواره که نام خود را از «خلیفه بن زاید»، حاکم کنونی امارات گرفته، تصاویر فضایی با کیفیت و وضوح بالا به ثبت برساند و باعث شود این کشور خدمات رقابتی در زمینه تصاویر فضایی در سطح جهان ارائه دهد.

در واکنش به این مسئله نیز «محمد بن راشد»، نخست وزیر امارات و حاکم دبی در پیامی در حساب کاربری خود در شبکه اجتماعی توییتر نوشت: یک روز تاریخی دیگر برای کشور امارات، پرتاب خلیفه ست به عنوان نخستین ماهواره عربی ساخته شده با دستان کاملا اماراتی؛ یک زمینه ملی که فرزندان امارات توانایی، بلوغ، دانش و همت خود که با آن با جهان رقابت می کنند را به اثبات رساندند و هم اکنون سر ما در آسمان است.

«محمد بن زاید»، ولیعهد ابوظبی نیز ضمن تاکید بر این که پرتاب ماهواره خلیفه ست به عنوان نخستین ماهواره ساخت امارات، یک دستاورد بی سابقه برای کشورش به شمار می آید، خاطر نشان ساخت که رویاهای آنها برای رسیدن به فضا تبدیل به واقعیتی شده که جوانان آن را رقم زدند.

 

 

مطالب مرتبط:

استخدام سرباز خارجی در ارتش روسیه برای جنگ‌ها

مصر از تلاش برای ترور السیسی در مسجد الحرام پرده ب

ا

آغاز جنگ جهانی سوم با شروع جنگ امریکا و کره شمالی

اوباما، ضعیف‌ترین رئیس جمهور آمریکا در دوران ریاست

ا

مولوی عبدالحمید اسماعیل زهی : بیداری یعنی از یاد

امام جمعه اهل سنت سنندج : اتحاد مسلمانان تنها راه

سازمان ملل خواستار تحقیق درباره کشتار مسلمانان میا

زنان الجزایری خواهان احیای حجاب اجداد خود شدند

کشوری که نامزد ریاست جمهوری ندارد

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز