b_0_0_0_10_images_951655_482.jpg

اساس نیوز :عبدالقوی یوسف روز پنج شنبه در مجمع عمومی سازمان ملل متحد گزارشی از اقدامات انجام شده این دیوان در طول یکسال گذشته را ارائه کرد.

وی در بخشی از سخنان خود درباره شکایت ایران از آمریکا در این دادگاه گفت: ایران می خواهد تحریم هایی که آمریکا بر ضد ایران اعمال می کند طبق معاهده مودت برداشته شود.

به گفته یوسف در این درخواست آمده است که آمریکا موارد مربوط به عهدنامه سال ۱۹۵۵ را نقض کرده و به نقض آن ادامه می دهد.

وی افزود: تحریم هایی که آمریکا بر ایران تحمیل می کند به خصوص در حوزه کالاهای ضروری از قبیل دارو ، غذا و تسهیلات هوایی می تواند پیامدهایی ناخوشایندی داشته باشد و در نتیجه موردی اضطراری است.

رئیس دیوان لاهه با بیان این که آمریکا با تحریم های خود بخش هایی از معاهده مودت را نقض کرده از این کشور خواست هر چه سریعتر و به صورت داوطلبانه تحریم ها را لغو کند.

وی تاکید کرد: آمریکا باید اطمینان بدهد که به هیچ شکلی اقدامی در راستای دور زدن حکم دادگاه در این پرونده نخواهد کرد و تضمین بدهد که این رفتار و نقض عهدنامه ۱۹۵۵ تکرار نخواهد شد.

یوسف در ادامه نظر دیوان را به این شرح اعلام کرد: خواسته دادگاه این است که دو کشور اختلاف را طی روند صلح آمیز حل و فصل کنند و نقض هایی که ایران از سوی آمریکا عنوان کرده است می تواند بخشی از معاهده باشد.

 

مطالب مرتبط:

افزایش حمله به مساجد و مسلمانان در آلمان

مولوی حسن فاضلی مهر:اخلاق حسنه و خوش خلقی کلید حل

برای نخستین بار در تاریخ عربستان یک خواننده زن کنس

افطار ماه رمضان یک سنت شگفت انگیز است

روسیه ، فیسبوک را تهدید کرد

بیشتر شدن تدابیر امنیتی دیپلماتها و نمایندگی های س

ا

ماموستا قادری : حمله هواپیماهای رژیم اشغالگر قدس ب

اردوغان : تاسیس دولت کُردی چه در شمال سوریه و چه د

داعش مسیحیان لبنان را تهدید کرد

آخرین خبرهای اهل سنت

کانال تلگرام اساس نیوز