b_0_0_0_10_images_thumbs_b_c_c939c9a483a6c313df20e03547bb2f08.jpg

اساس نیوز:جرمی هانت، وزیر امور خارجه انگلستان طی سخنانی در نشست ویژه پارلمان این کشور پیرامون جمال خاشقجی، ادعای عربستان سعودی مبنی بر "کشته شدن این روزنامه نگار در درگیری" را باورکردنی ندانست.

وی ضمن محکوم کردن کشته شدن خاشقجی و تاکید بر لزوم مؤاخذه مسئولان آن، اظهار داشت:

«خاشقجی توسط جاسوسان دولتی که ما با آن رابطه نزدیکی داریم کشته شد. اینکه در یک درگیری کشته شد توضیح قابل قبولی نیست. اقدامات انگلستان منوط به پذیرفتنی بودن اظهارات نهایی مقامات عربستان سعودی و اعتماد به تکرار نشدن چنین اقداماتی خواهد بود.

روابط نیرومندی میان انگلستان و عربستان در زمینه های تجاری و دفاعی وجود دارد. لذا انگلستان درباره این موضوع محتاط خواهد بود. اما اگر اخبار وحشتناکی که می خوانیم واقعیت داشته باشد مغایر ارزش های ما خواهد بود، ما نیز مطابق آن حرکت خواهیم کرد.»

بر اساس یک خبر دیگر هلوگر کی. نیلسن و مارکوس نوت اعضای کمیته سیاست خارجی پارلمان دانمارک در گفتگو با روزنامه "برلینگسکه" اعلام کردند که در پی قتل جمال خاشقجی، روزنامه‌نگار اهل عربستان سعودی سفر هفته آینده خود به ریاض را لغو کرده‌اند.

بر اساس این گزارش این کمیته قصد داشت در چارچوب سفر رسمی مذکور با محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان سعودی نیز دیدار کند.

آنتونیو تاجانی رئیس پارلمان اروپا دفاع از آزادی بیان و روزنامه نگاران را اولویت اول این پارلمان دانست و خواستار آغاز تحقیقات جدی بین المللی در خصوص قتل جمال خاشقجی شد.

b_0_0_0_10_images_thumbs_b_c_4f13dda9593f70065b84f8ce272113c2.jpg

وی که در آغاز نشست عمومی پارلمان اروپا در استراسبورگ فرانسه سخن می گفت اظهار داشت: پارلمان اروپا از رهبران سعودی می خواهد عاملین این جنایت پست را دستگیر و مجازات کنند.

مجمع عمومی پارلمان اروپا فردا بعد از ظهر قتل خاشقجی را مورد بحث قرار خواهد داد.

در نشست فردا نمایندگان بعد از قرائت بیانیه فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در خصوص قتل خاشقجی در کنسولگری عربستان در استانبول٬ نظرات خود را مطرح خواهند کرد.

منبع :یورو نیوز

 

مطالب مرتبط:

مولانا ساداتی : تحصیل اخلاق نیک از صفات مومن و نجا

عصر ترور؟

فتوای جدید البغدادی برای به اسیری گرفتن زنان

 

پیام عیدانه رهبر طالبان به آمریکا

تشویق تلگرامی عوامل داعش برای حمله به ایتالیا / عک

دشمنان اسلام در پوشش اسلام و گروه های دینی به دین

دردسرهای سعودی ها برای جشنواره نمایش لباس در مدینه

«رد پای یک زن» در اختلافات میان دوحه و ابوظبی

شیخ ابراهیم ابراهیمی :حمله موشکی آمریکا به نفع داع

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز