b_0_0_0_10_images_656646641.jpg

اساس نیوز :دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا قصد دارد این کشور را پس از بیش از سه دهه، از پیمان منع تولید و آزمایش موشک‌های هسته‌ای میان‌برد و کوتاه‌برد با روسیه خارج کند.

ترامپ معتقد است، روسیه به این پیمان متعهد نبوده و بارها با آزمایش موشک‌های جدید آن را نقض کرده است. بر این اساس او اعلام کرده که آمریکا از این پیمان خارج می‌شود.

پیشتر باراک اوباما، رئیس‌جمهوری پیشین آمریکا نیز ادعای آقای ترامپ را مطرح کرده بود ولی اعلام کرده بود که با هدف جلوگیری از رخداد یک جنگ تسلیحاتی از آن پیمان خارج نخواهد شد.

روسیه همواره نقض پیمان موشکی با آمریکا را رد کرده است.

با این حال، دولت آمریکا گذشته از این که نگران افزایش توان نظامی روسیه برای برخورد با کشورهای عضو ناتوست، معتقد است که ادامه اجرای این پیمان میان روسیه و آمریکا بدل به فرصتی برای چین شده تا توان موشکی خود را با هدف افزایش سلطه نظامی بر شرق آسیا افزایش دهد.

بر این اساس، ترامپ اعلام کرده که با وجود تلاش روسیه و چین برای تولید و توسعه موشک‌های هسته‌ای کوتاه برد و میان برد، ادامه تعهد یک جانبه آمریکا به پیمان قدیمی این کشور با روسیه، منطقی نیست.

جان بولتون، مشاور امنیت ملی ترامپ قصد دارد در جریان سفر هفته آینده خود به مسکو، ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه، را در جریان این تصمیم آمریکا قرار دهد.

منبع : یورو نیوز

 

مطالب مرتبط:

گزارش خبرنگار یورو نیوز از تاسیسات هسته ای تورقوز

روایت های تکان دهنده از آزار جنسی زنان در محیط کار

سازمان ملل:داعش اهل سنت موصل را سپر انسانی نیروهای

نامه گروههای یمنی شرکت کننده درژنو به بان کی مون

اقدام "جیبوتی" آمریکا را نگران کرد

 

مسلمانان به کجا ...

وزیر آموزش : دانشجویان متقلب‌ 2 سال به زندان می‌رو

​انتخاب " داکا " به عنوان شهر گردشگری اسلامی

"زنگ خطر" دبیرکل سازمان ملل درباره جهان

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات