b_0_0_0_10_images_61132132.jpg

اساس نیوز : دونالد ترامپ، رییس جمهوری آمریکا روز پنج‌شنبه ۱۱ اکتبر (۱۹ مهر) گفت دلیلی وجود ندارد که به خاطر ناپدید شدن یک خبرنگار، جلوی سرمایه‌گذاری عربستان سعودی در ایالات متحده را گرفت.

ترامپ که در جمعی از خبرنگاران حاضر در کاخ سفید صحبت می‌کرد افزود: «در این‌صورت کشورهای خلیج فارس به جای آمریکا در چین و روسیه سرمایه‌گذاری خواهند کرد

پیش از این دونالد ترامپ در برنامه تلویزیونی «فاکس و دوستان» درباره گم شدن جمال خاشقجی و نگرانی‌هایی در مورد احتمال قتل وی گفته بود: «آمریکا در بررسی این موضوع سختگیر خواهد بود. بازرسان ما در محل هستند و با مقامات ترکیه همکاری می‌کنند

جمال خاشقجی، نویسنده و روزنامه‌نگار به عنوان سردبیر چند نشریه و مشاور رئیس پیشین سازمان اطلاعات عربستان سعودی مشغول به کار بود اما سال گذشته این کشور را ترک کرد و در تبعیدی خودخواسته در شهر واشنگتن آمریکا اقامت گزیده بود.

او از زمان اقامت در ایالات متحده آمریکا مقاله‌هایی در انتقاد از سیاست‌های عربستان می‌نوشت و در نشریات مختلفی از جمله واشنگتن پست منتشر می‌کرد.

وی چندی پیش اعلام کرده بود که به خاطر انتقاداتش از عربستان در مورد جنگ یمن و سرکوب مخالفان در این کشور بیم آن را دارد که مجازات شود.

 

مطالب مرتبط:

افشاء دلیل تیراندازی در نزدیکی کاخ پادشاه عربستان

درخواست اسرائیل از روسیه: به سوریه اس۳۰۰ نفروشید

پلیس انگلیس ده‌ها هزار جرم مربوط به تجاوز و خشونت

عربستان سعودی از سلفی‌ها در آلمان حمایت می‌کند

ا

گسترش تفکر وهابی از رشد تفکر اسلام سیاسی جلوگیری م

تیلرسون : ترامپ دموکراسی آمریکا را در معرض خطر قرا

گناه کشتن یک مسلمان، به مراتب بیشتر از گناه تخریب

فرمانده بلندپایه عراقی در جنوب موصل به شهادت رسید

یک میلیون عراقی در معرض آوارگی

آخرین خبرهای اهل سنت

کانال تلگرام اساس نیوز