b_0_0_0_10_images_61132132.jpg

اساس نیوز : دونالد ترامپ، رییس جمهوری آمریکا روز پنج‌شنبه ۱۱ اکتبر (۱۹ مهر) گفت دلیلی وجود ندارد که به خاطر ناپدید شدن یک خبرنگار، جلوی سرمایه‌گذاری عربستان سعودی در ایالات متحده را گرفت.

ترامپ که در جمعی از خبرنگاران حاضر در کاخ سفید صحبت می‌کرد افزود: «در این‌صورت کشورهای خلیج فارس به جای آمریکا در چین و روسیه سرمایه‌گذاری خواهند کرد

پیش از این دونالد ترامپ در برنامه تلویزیونی «فاکس و دوستان» درباره گم شدن جمال خاشقجی و نگرانی‌هایی در مورد احتمال قتل وی گفته بود: «آمریکا در بررسی این موضوع سختگیر خواهد بود. بازرسان ما در محل هستند و با مقامات ترکیه همکاری می‌کنند

جمال خاشقجی، نویسنده و روزنامه‌نگار به عنوان سردبیر چند نشریه و مشاور رئیس پیشین سازمان اطلاعات عربستان سعودی مشغول به کار بود اما سال گذشته این کشور را ترک کرد و در تبعیدی خودخواسته در شهر واشنگتن آمریکا اقامت گزیده بود.

او از زمان اقامت در ایالات متحده آمریکا مقاله‌هایی در انتقاد از سیاست‌های عربستان می‌نوشت و در نشریات مختلفی از جمله واشنگتن پست منتشر می‌کرد.

وی چندی پیش اعلام کرده بود که به خاطر انتقاداتش از عربستان در مورد جنگ یمن و سرکوب مخالفان در این کشور بیم آن را دارد که مجازات شود.

 

مطالب مرتبط:

دستگیری شماری از عناصر داعش در کرکوک توسط نیروهای

تابوت طالوت بنی اسرائیل

محمد صلاح: روز فینال جام باشگاه‌های اروپا روزه می‌

44 هواپیمای خالی برای بازگرداندن گردشگران از مصر

مولوی محمد مکفی در نماز جمعه خواف، پیرامون "دجال"

تاجر و سرمایه‌دار مشهور مصری : ما باید به ولیعهد ع

قاضی هاوایی فرمان جدید دونالد ترامپ را به حالت تعل

 

دیدارهای محمد بن سلمان در انگلیس

قبیله ی مسلمان "توارگ" در آفریقای شمالی + عکس

آخرین خبرهای اهل سنت

کانال تلگرام اساس نیوز