b_0_0_0_10_images_n8306194372595620.jpg

اساس نیوز : ارنست مونیز وزیر انرژی دولت پیشین آمریکا روز چهارشنبه اعلام کرد که در پی مفقود شدن «جمال خاشقچی» روزنامه‌نگار منتقد آل سعود، همکاری در پروژه‌ای دولتی در عربستان را متوقف کرده تا تحقیقات بیشتری در ارتباط با اتهام ها علیه ریاض، انجام شود.

به گزارش رویترز، مونیز گفت که از پروژه 500 میلیارد دلاری موسوم به «نئوم» کناره گرفته و همکاری او در آینده منوط به مشخص شدن حقایق مربوط به حادثه مفقودی خاشقچی خواهد بود.
نئوم پروژه‌ای کلان مربوط به ساخت شهرهایی در کلاس جهانی است و مونیز به تازگی به عنوان مشاور این پروژه در زمینه کاهش گازهای گلخانه‌ای معرفی شده بود.
خاشقچی 59 ساله که از جمله روزنامه‌نگاران شناخته‌شده و منتقد سیاست‌های آل‌سعود است، چند روز پیش برای کارهای اداری مربوط به ازدواج خود به ساختمان کنسولگری عربستان در استانبول مراجعه کرد و از آن زمان اطلاعی از او در دست نیست.
برخی منابع غیررسمی مدعی شده‌اند که ماموران سرویس امنیتی سعودی پس از شکنجه خاشقچی در کنسولگری عربستان، او را به قتل رسانده‌اند.
بر اساس شایعه منتشر شده، وی توسط 15 ماموری که در روز و ساعت حضور او در کنسولگری، از عربستان به استانبول سفر کرده بودند، به قتل رسیده است.

مطالب مرتبط:

افراط گرایی زنان تهدیدی جدی برای امنیت تاجیکستان

پیام تسلیت دبیر شورای نمایندگان ولی فقیه در مناطق

اعمال بزرگترین بسته تحریمی آمریکا علیه کره شمالی

مرد هندی بخاطر پول جسد مادرش را منجمد کرد

آمادگی ترکیه برای پذیرش مهاجران باز پس فرستاده شد

ا

انسان پس از مرگ چه احساسی دارد؟

روسیه ادعاهای آمریکا درباره سوریه را رد کرد

پادشاه عربستان از شهروندانش خواست تا عیب‌هایش را ب

داعش با نفوذ به‌ جنوب خانقین 21 سرباز عراقی را ربو

ا

آخرین خبرهای اهل سنت

کانال تلگرام اساس نیوز