b_0_0_0_10_images_945874_671.jpgاساس نیوز :وزیر خارجه آمریکا اولویت نخست کشورش را در سوریه مبارزه با داعش دانست و در عین حال گفت: برقراری صلح از طریق سیاسی و خروج تمام نیروهای ایران و نیروهای تحت حمایت آن از سوریه، هدف های دیگر ما را تشکیل می دهند.

مایکل پمپئو شامگاه چهارشنبه در اجتماع «بنیاد یهودیان برای امنیت ملی» با موضوع نقش ایران در درگیری سوریه به ایراد سخن پرداخت و افزود: باراک اوباما، رئیس جمهوری سابق آمریکا تصور می کرد با دادن امتیاز به ایران می تواند رفتار این کشور را تغییر دهد.

وی مدعی شد: تحت رهبری رئیس جمهوری ترامپ ،وزارت خارجه برای همه این هدف ها تحت فرایند دیپلماتیک خود تعامل داشته است. در مجمع عمومی سازمان ملل متحد همه کشورها از قطعنامه 2254 شورای امنیت حمایت کردند که درباره فرایند سیاسی درگیری سوریه است.

وزیر خارجه آمریکا اضافه کرد: در سازمان ملل متحد همچنین اعلام کردیم که نیروهای ایران و نیروهای نیابتی آن نباید اجازه یابند به حضور خود در سوریه ادامه دهند.

پمپئو ادامه داد: اجازه دهید روشن کنیم اگر دولت سوریه نخواسته باشد که نیروهای ایران را از کشور خود خارج کند، حتی یک دلار هم برای بازسازی این کشور نمی پردازیم.

 

مطالب مرتبط:

حوزه علمیه سراج المنیر بندرترکمن چشمه جوشان عرفان

تغییر نام خیابانهای قدس به عبری

دیدار دوباره خانواده فلسطینی در سرزمین وحی پس از 1

مولوی قهستانی در مراسم نماز جمعه اهل سنت خواف: در

گسترش تفکر وهابی از رشد تفکر اسلام سیاسی جلوگیری م

واکنش طرفداران تیم فوتبال سلتیک به تصمیم آمریکا در

پیشگویی نوستراداموس عرب درباره عربستان

ا

افزایش دمای کره زمین؛ کدام شهرها زیر آب می‌روند؟

مولانا گرگیج در مراسم نمازجمعه امروز: انتصابات دول

آخرین خبرهای اهل سنت

کانال تلگرام اساس نیوز