b_0_0_0_10_images_433033_642.jpg

اساس نیوز :دولت آمریکا اولین عقب نشینی خود را از تحریم هایش علیه ایران انجام داد و به میدان گازی مشترک ایران و انگلیس اجازه ادامه فعالیت را اعطا کرد.

رویترز اعلام کرد میدان گازی رهام که حدود 5 درصد نیاز گاز انگلیس را برطرف میکند، اکنون یک مجوز جدید برای فعالیت از دفتر کنترل دارایی‌های خارجی آمریکا (OFAC) دریافت کرده است.

این مجوز به شرکت سریکا انرژی اجازه می‌دهد به برداشت خود از سهم 50 درصدی بریتیش پترولیوم در این میدان گازی ادامه دهد. طبق این مجوز که تا 31 اکتبر 2019 اعتبار دارد و احتمالا تمدید خواهد شد ، درآمد ایران از این میدان گازی تا پایان تحریم ها در یک حساب سپرده نگه داشته میشود.

بریتیش پترولیوم در ماه مه اعلام کرد کار در رهام را متوقف کرده و به دنبال کسب معافیت از تحریم‌های آمریکا علیه ایران است. OFAC اطمینان داد که موسسات آمریکایی تامین کننده کالا، خدمات و پشتیبانی برای رهام مشمول تحریم‌های ثانویه آمریکا نمی شوند. این اقدام OFAC باعث ادامه تولید میدان گازی رهام خواهد شد.

تحریم های قبلی آمریکا بین سالهای 2012 تا 2014 میدان گازی رهام را بسته بود. میدان گازی رهام در سال 1977 با سرمایه‌گذاری مشترک شرکت نفت ایران و بریتیش پترولیوم کشف شد. بریتیش پترولیوم سالهای زیادی در ایران کار کرده است. این شرکت در سال 2010 ، یکسال قبل از تشدید تحریم های غرب علیه ایران رهام را بست و در سال 2014 پس از اخذ معافیت از تحریم ها تولید خود را از سر گرفت.

مطالب مرتبط:

هشدار السیسی درباره برگزاری تظاهرات در سالگرد انقل

تداوم تلاشها برای همسویی در اعلام حلول ماه مبارک ر

داستان روستای محو شده عراقی توسط داعش

انتشار کتاب‌ «مسیح(ع) از منظر قرآن» در یونان

گزارش تسنیم درباره دیدگاه موافقان و مخالفان تقسیم

صلاح عبدالسلام از حملات تروریستی در فرانسه دفاع کر

سازمان ملل: ۱۱۰۰ مسلمان طی ۱۸ ماه گذشته در میانمار

وزیر جنگ داعش کشته شد

و

مولانا عبدالحمید در مراسم عید قربان اهل‌سنت زاهدان

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات