b_0_0_0_10_images_thumbs_b_c_d67718a2450e85ca7b6737cdf158c627.jpg

اساس نیوز ؛ لیندسی گراهام سناتور جمهوری خواه از ایالت کارولینای جنوبی در واکنش به مفقود شدن جمال خاشقجی روزنامه نگار سعودی در استانبول ضمن انتقاد شدید از عربستان اظهار داشت: اگر ادعاهای مطرح شده در خصوص خطای رهبران عربستان صحت داشته باشد ٬ تاثیر ویرانگری بر روابط آمریکا-عربستان خواهد داشت.


گراهام که در حساب کاربری خود در توییتر به موضوع خاشقجی می پرداخت افزوده است: هم نظریم که این(خطای رهبران سعودی) تاوانی سنگین هم در زمینه های اقتصادی و هم در دیگر بخش ها خواهد داشت.

سناتور جمهوری خواه کارولینای جنوبی همچنین خواستار پاسخگویی رهبران عربستان شد و اظهار داشت: باید آشکار کنیم که چه بر سر آقای خاشقچی آمده است. رهبران عربستان باید جواب های روشنی به تحقیقات در خصوص مکان حضور خاشقچی دهند.

گراهام همچنین از گفتگو با سناتور باب کروکر از حزب جمهوری خواه و سنار بن کاردین از حزب دموکرات آمریکا درباره خاشقجی و ابراز نگرانی این دو از وضعیت روزنامه نگار مفقود شده واشنگتن پست خبر داد.

در همین راستا وزارت امور خارجه ترکیه برای دومین بار سفیر عربستان سعودی را در رابطه با ناپدید شدن جمال خاشقچی به این وزارتخانه احضار کرد.

به گفته منابع دیپلماتیک ترکیه، از سفیر عربستان سعودی خواسته شده تا "نهایت همکاری" را در مورد تحقیقات مرتبط با این روزنامه نگار داشته باشند.

نامزد خاشقچی به عنوان آخرین فردی که به همراه او بوده است، به خبرنگاران اعلام کرد که وی را تا درب ورودی سرکنسولگری عربستان سعودی در استانبول همراهی کرده، اما او پس از ورود به ساختمان این نهاد دیگر بیرون نیامده است.

سرکنسولگری عربستان سعودی نیز ضمن تکذیب این اظهارات، اعلام کرد که "وی به این نهاد آمده و سپس آن جا را ترک کرده است".

مطالب مرتبط:

رؤیت بشقاب پرنده در آسمان استانبول (ترکیه)

عراق، شش شهروند ترکیه را به اتهام همکاری با داعش ب

«بز زابیوکا» نتیجه جام جهانی 2018 را پیش بینی می ک

نام «محمد»، سومین اسم رایج در اتریش

پوتین پروتکل استقرار نیروی هوایی روسیه در سوریه را

روزنامه فرانسوی مدعی شد: عربستان نقشه حمله به ایرا

اعزام زائران خانه خدا از اسرائیل به عربستان با پرو

مولانا گرگیج:همه اقوام گلستان به استقبال رئیس جمهو

گفتگوی تلفنی داووداوغلو و مرکل درباره حملات تروریس

ا

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات