b_0_0_0_10_images_1397062313213187415351074.jpg

اساس نیوز :‌گزارش رسانه‌های آمریکایی از اختلافات میان مقام‌های ارشد کاخ سفید درباره نحوه اجرای تحریم‌ها علیه ایران، علی‌رغم فراخوان‌های «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا برای فشار حداکثری علیه تهران خبر می‌دهند.

«واشنگتن‌ فری‌بیکن»، از رسانه‌های نزدیک به نومحافظه‌کاران آمریکایی که خواستار حفظ فشار حداکثری روی ایران هستند به‌نقل از مقام‌های آمریکایی مدعی شده مقام‌های بلندپایه وزارت خزانه‌داری با قطع دسترسی ایران به سامانه موسوم به «جامعه جهانی ارتباطات مالی بین‌بانکی» (سوئیفت) مخالفند.

طبق این گزارش، مدیران «سوئیفت» در دیداری که هفته گذشته با مقام‌های آمریکایی داشته‌اند خواستار حفظ دسترسی ایران به سامانه بانکی بین‌المللی، بعد از خروج یکجانبه آمریکا از «برنامه جامع اقدام مشترک» (برجام) در اردیبهشت‌ماه سال جاری شده‌اند.

این در حالی است که دونالد ترامپ و برخی از مشاوران ارشد او از جمله «جان بولتون»، مشاور امنیت ملی کاخ سفید خواستار اعمال فشار بر مدیران سوئیفت در راستای اعمال فشار حداکثری بر ایران شده و حتی مقام‌های این سامانه فعال در تسهیل تراکنش‌های مالی جهان را به تحریم تهدید کرده‌اند.

یک مقام ارشد آمریکایی که خواسته نامش فاش نشود به واشنگتن‌فری‌بیکن گفت: «در داخل دولت [ترامپ] افرادی هستند که تصور می‌کنند می‌توانند رئیس‌جمهور را متقاعد کنند می‌تواند درباره ایران سست‌تر از [باراک] اوباما (رئیس‌جمهور سابق آمریکا) عمل کند».

 

مطالب مرتبط:

نحوه توانمندسازی رسانه اسلامی در حوادث تروریستی در

تاکید اردوغان بر همکاری ایران و ترکیه برای حل بحرا

ر

خاشقچی : رژیم صهیونیستی تهدیدی برای همه دانشمندان

روبات‌های روسی در میدان نبرد با داعش

درخواست از شهروندان سرزمینهای اشغالی برای حمل سلاح

دانشگاه آکسفورد تابلوی آنگ سان سوچی را به انبار من

مجلس مقدونیه توافق‌نامه تغییر نام این کشور را تصوی

راهکار جدید داعش برای درآمدزایی

نیروهای اردنی در بالاترین سطح آماده‌باش قرار گرفته

آخرین خبرهای اهل سنت

کانال تلگرام اساس نیوز