b_0_0_0_10_images_n8301135972509158.jpg

اساس نیوز ؛ معاون حقوقی و امور مجلس وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، رای دادگاه لاهه را پیروزی مهمی برای جمهوری اسلامی ایران عنوان و خاطرنشان کرد که لاهه دولت آمریکا را مکلف کرده در خصوص تحریم به حوزه دارو و تجهیزات پزشکی، محصولات کشاورزی و تجهیزات هواپیمایی آسیبی وارد نکند.


ابراهیم گلمکانی روز دوشنبه (دیروز) در حاشیه نشست مشترک کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با مسئولان دانشگاه علوم پزشکی و خیریه های حوزه سلامت استان زنجان به خبرنگاران گفت: به رغم اینکه دولت آمریکا معتقد است تحریم هایی را در حوزه دارو و غذا انجام نداده اما مصادیق فراوانی وجود دارد که به این حوزه ها آسیب وارد کرده است.

وی خاطرنشان کرد: بر این اساس با توجه به مشکل تحریم ها و وجود برخی اختلالات اقتصادی در کشور، ستادی در وزارت بهداشت تحت عنوان «تدابیر ویژه» به ریاست وزیر بهداشت تشکیل شده و هر هفته این ستاد جلسه برگزار می کند و در واقع لحظه به لحظه وضعیت دارو و کمبودهای بوجود آمده را بدقت رصد می کند.

این مسئول ادامه داد: این ستاد تلاش دارد محصولات اولیه دارویی مورد نیاز کارخانه های دارویی را به انداره کافی وارد کند و در این راستا ارتباط خوبی بین بانک مرکزی، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و گمرگ انجام شده است.

وی تاکید کرد: شاید در برخی اقلام کمبود های دارویی وجود داشته باشد، اما مشکل قابل توجه دارو و غذا در کشور نداریم و ستاد یاد شده نیز همچنان با قوت به کار خود ادامه می دهد.

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ادامه داد: رویکردهای مختلف در حوزه مجمع خیرین سلامت وجود دارد و نمی توان همه آنها را تجمیع کرد که انجام دادن آن در عمل بسیار سخت است.

وی خاطرنشان کرد: کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی تلاش دارد طی بازدید از استان های مختلف و آشنایی با ظرفیت های حوزه خیری با رایزنی ها مشکلات بوجود آمده برطرف شود.

مطالب مرتبط:

لغو جشن‌های خیابانی به مناسبت میلاد حضرت محمد(ص) د

وزیر دفاع روسیه : افغانستان پایگاه جدید داعش در من

نارضایتی اسرائیل از نشست روسیه، ایران و ترکیه

استقبال سازمان همکاری اسلامی از پیشنهاد جان کری در

ا

تصویر قدیمی از شهر مدینه و حرم نبوی

حرام شدن سیگار الکترونیکی برای مسلمانان مالزی

رنگ های شب، زیباترین ساختمان ها با جلوه های بصری ا

هشدار گوترش درباره احتمال سیطره داعش بر مناطقی بیش

نگاهی بر جنبه های فقهی و اجتماعی اختلاف در رویت هل

آخرین خبرهای اهل سنت

کانال تلگرام اساس نیوز