b_0_0_0_10_images_n8301135972509158.jpg

اساس نیوز ؛ معاون حقوقی و امور مجلس وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، رای دادگاه لاهه را پیروزی مهمی برای جمهوری اسلامی ایران عنوان و خاطرنشان کرد که لاهه دولت آمریکا را مکلف کرده در خصوص تحریم به حوزه دارو و تجهیزات پزشکی، محصولات کشاورزی و تجهیزات هواپیمایی آسیبی وارد نکند.


ابراهیم گلمکانی روز دوشنبه (دیروز) در حاشیه نشست مشترک کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با مسئولان دانشگاه علوم پزشکی و خیریه های حوزه سلامت استان زنجان به خبرنگاران گفت: به رغم اینکه دولت آمریکا معتقد است تحریم هایی را در حوزه دارو و غذا انجام نداده اما مصادیق فراوانی وجود دارد که به این حوزه ها آسیب وارد کرده است.

وی خاطرنشان کرد: بر این اساس با توجه به مشکل تحریم ها و وجود برخی اختلالات اقتصادی در کشور، ستادی در وزارت بهداشت تحت عنوان «تدابیر ویژه» به ریاست وزیر بهداشت تشکیل شده و هر هفته این ستاد جلسه برگزار می کند و در واقع لحظه به لحظه وضعیت دارو و کمبودهای بوجود آمده را بدقت رصد می کند.

این مسئول ادامه داد: این ستاد تلاش دارد محصولات اولیه دارویی مورد نیاز کارخانه های دارویی را به انداره کافی وارد کند و در این راستا ارتباط خوبی بین بانک مرکزی، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و گمرگ انجام شده است.

وی تاکید کرد: شاید در برخی اقلام کمبود های دارویی وجود داشته باشد، اما مشکل قابل توجه دارو و غذا در کشور نداریم و ستاد یاد شده نیز همچنان با قوت به کار خود ادامه می دهد.

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ادامه داد: رویکردهای مختلف در حوزه مجمع خیرین سلامت وجود دارد و نمی توان همه آنها را تجمیع کرد که انجام دادن آن در عمل بسیار سخت است.

وی خاطرنشان کرد: کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی تلاش دارد طی بازدید از استان های مختلف و آشنایی با ظرفیت های حوزه خیری با رایزنی ها مشکلات بوجود آمده برطرف شود.

مطالب مرتبط:

ماموستا قادری: طلاب را طوری پرورش دهیم که "مُلا" ش

خبرکوتاه: دیدار سرپرست سازمان حج و زیارت ایران با

ا

قرائت قرآن برای میّت؛ تاریخ و مستندات آن در اسلام

کره شمالی سفیرانش را برای حضور در یک نشست اضطراری

فیلترشدن ۴۰۰ هزار کاربر توییتری به خاطر تبلیغ ترور

سرگذشت زنی که شوهرش داعشی بود

مایک پنس در پی اقدام اعتراضی فوتبالیست‌های آمریکای

همکاری پلیس مصر با رسانه ها ممنوع شد

آلمان حجاب کامل چهره در اماکن عمومی را ممنوع می‌ک

ا

آخرین خبرهای اهل سنت

کانال تلگرام اساس نیوز