b_0_0_0_10_images_1085455_863.jpg

اساس نیوز ؛ بانک مرکزی تاجیکستان در راستای مبارزه با پولشویی فهرست سیاه یک هزار و 372 نفرتاجیکی را که شامل چهار بخش از افراد در ارتباط با گروه های تروریستی تشکیل می شود، اعلام کرد.


به گزارش برخی منابع رسانه ای، بانک مرکزی تاجیکستان اعلام کرده است که دو بخش از این فهرست مربوط به گروه های تروریستی بین الملل مانند طالبان و القاعده و دو بخش دیگر مربوط به « تروریست های داخلی» است.

بانک مرکزی تاجیکستان فهرست این افراد متهم به فعالیت های تروریستی در این کشور را به بخش نظارت مالی بانک مرکزی تحت نظر گروه ویژه اقدام مالی (FATF) ارائه کرده است.

دولت تاجیکستان در ماه گذشته طرح اصلاح قانون مبارزه با فساد مالی را به مجلس نمایندگان این کشور ارائه کرد که براساس آن، کارمندان دولت موظف به تهیه فهرست اموال و دارایی های خود خواهند شد و در صورت مخفی کاری از سمت خویش برکنار می شوند.

موضوع اموال و دارایی های کارمندان دولت در تاجیکستان، طی سه سال اخیرهمواره مورد توجه سازمان های بین المللی و امامعلی رحمان رئیس جمهوری تاجیکستان بوده است.

بخش نظارت مالی بانک مرکزی تاجیکستان همکاری نزدیکی با گروه ویژه اقدام مالی (FATF) که با نگرش به سیاست‌های توسعه برای مبارزه با پولشویی و تامین مالی تروریسم بنیاد شده است، دارد.

گروه ویژه اقدام مالی (FATF) یک سازمان غیردولتی است که سیاست‌ها و استانداردهای مبارزه با پولشویی و تامین مالی تروریسم را وضع کرده و ارتقا می‌دهد. این سازمان در سال ١٩٨٩ تاسیس شده و مقر آن در پاریس است.

براساس گزارش رسانه ها، اگرچه نام بعضی از افراد تهیه شده توسط بانک مرکزی تاجیکستان تا حدودی برای عموم مردم این کشور بیگانه هستند اما نام برخی از مخالفین مانند محی الدین کبیری رئیس حزب نهضت اسلامی تاجیکستان برای بیشتر مردم نامی آشنا است.

این مرکز که دفتر اصلی آن در تاشکند واقع شده اعلام کرده است که نام بیش از سه هزار نفر را که از سوی کشورهای عضو سازمان شانگهای به اتهام دست داشتن در فعالیت های افراطی و جدایی طلبانه و تروریستی تعقیب می شوند، به فهرست افراد تحت پیگرد وارد کرده است.

بر اساس این بیانیه که در سامانه رسمی این مرکز منتشر شده است، از جنبش ها ، گروهها و سازمان هایی همچون «دولت اسلامی»، «جبهه النصره»، «حرکت اسلامی ترکستان شرقی»، «حزب التحریر الاسلامی»، «حزب نهضت اسلامی تاجیکستان» و «انصار‌الله» به عنوان سازمانهای تروریستی و افراطی یاد شده است.

در فهرست سیاه بانک مرکزی تاجیکستان که به گروه ویژه اقدام مالی (FATF) تحویل داده شده، علاوه بر نام اعضا و شرکت کنندگان احزاب سیاسی و مخالف تاجیک، نام شهروندان و خویشاوندان آنانی مانند گلمراد حلیف اف که به گروه داعش پیوسته و با آنان همکاری داشته ثبت شده است.

مطالب مرتبط:

دستگیری دو عضو انتحاری داعش در ترکیه

رادیوی سوئدی 30 دقیقه تبلیغات داعش را پخش کرد

فتوای جنجال برانگیز مفتی مصری «صبری عبدالرؤوف» درب

اردوغان: اروپایی‌ها سرشان به کار خودشان باشد/بعد ا

مخالفت اتحادیه عرب با تصمیم جنجالی ترامپ

انفجار در شهر کابل ده‌ها کشته و زخمی به جا گذاشت +

آمریکا و بازیابی اقتدار از دست رفته

میانمار: مهاجران روهینگیا می‌توانند برگردند

در نشست تخصصی فعالان رسانه ای اهل سنت بر رسالت خطی

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز