b_0_0_0_10_images_1666830_440.jpg

اساس نیوز : پس از گذشت چند روز از سخنان تحقیرآمیز دونالد ترامپ در خصوص وابستگی امنیت عربستان به حمایت آمریکا و سقوط آل سعود در صورت عدم پشتیبانی آمریکا، روزنامه سعودی الریاض در مطلبی به این سخنان واکنش نشان داد و مدعی شد که این عربستان است که با دلارهایش قدرت آمریکا را حفظ کرده است.

« عبدالله ناصر الفوزان» در این یادداشت تأکید می‌کند: به روشنی این سخنان تحریک‌آمیز، ناپسند و نادرست است؛ آمریکا کسی را حمایت نمی‌کند، بلکه همانند دیگر کشورها در پی حمایت از منافع خودش است.

او افزود: آمریکا با این حال بارها از حفظ منافع خود ناتوان بوده است. همچون افغانستان و عراق که صدها میلیارد دلار در عراق صرف کرد و نتیجه کارهایش این بود که خسارت بسیاری به عراق زد و سپس این کشور را در یک سینی طلا به ایران واگذار کرد و ایران به قدرت اول نظامی و سیاسی در این کشور بدل شد.

الریاض در ادامه از آمریکا می‌خواهد به جای سخن گفتن درباره عربستان به فکر حفظ منافعش در منطقه باشد و می‌نویسد: ایران از کانال عراق به سوریه راه یافت و به بزرگترین تهدید منافع آمریکا در منطقه تبدیل شد . این بدون شک نتیجه اقدامات رؤسای جمهور سابق آمریکا به خصوص اوباما است و ترامپ تلاش دارد این مسیر اشتباه را تصحیح کند؛ اما با این حال آمریکا باید به جای سخن گفتن درباره‌ی محافظت از هم‌پیمانانش به حفظ منافعش در منطقه توجه کند.

 

مطالب مرتبط:

سرکرده جدید طالبان پاکستان مشخص شد

زندان، جریمه پوشیدن لباس بارسلونا در عربستان

داعش خواندن نماز تروایح را در ماه رمضان ممنوع کرد

گ

هشدار نماینده سازمان ملل درباره اوضاع انسانی در یم

هیولای پرنده دریای خزر

زنگ خطر در مرزهای تاجیکستان و افغانستان

 

آموزش نظامی داعشی ها در سوریه

 

غرابیب سود, روایت زندگی در سایه داعش

ربوده شدن سرهنگ بازنشسته ارتش پاکستان توسط دستگاه

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز