b_0_0_0_10_images_6544444.jpg

اساس نیوز :رئیس‌جمهوری ترکیه دیروز (یکشنبه) روزنامه‌نگار منتقد مفقود شده سعودی را «دوست» خود خطاب کرد و گفت که شخصا پرونده وی را دنبال می‌کند.

گزارش‌ها حاکی است که جمال خاشقچی، روزنامه‌نگار منتقد سعودی سه‌شنبه هفته گذشته در کنسولگری عربستان در استانبول مفقود شده است.

خبرگزاری رویترز به نقل از دو منبع آگاه در ترکیه خبر داد، مقام‌های این کشور بر این باورند که این روزنامه‌نگار منتقد که پس از ورود به کنسولگری ریاض در استانبول ناپدید شده بود، در داخل ساختمان این مقر دیپلماتیک به قتل رسیده است.

رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهوری ترکیه به خبرنگاران در آنکارا گفت که کنسولگری عربستان و فرودگاه‌های استانبول برای پیدا کردن اثری از روزنامه‌نگار منتقد سعودی زیر ذره‌بین هستند.

وی گفت، هنوز امیدوار است که جمال خاشقچی در صحت و سلامت باشد. رئیس‌جمهوری ترکیه افزود که مقامات مسئول در حال بررسی تصاویر دوربین‌های مداربسته هستند و ورود و خروج‌ به فرودگاه‌های استانبول را زیر نظر دارند. اردوغان در عین حال تاکید کرد که باید منتظر نتیجه تحقیقات ماند که در زمان خود منتشر خواهد شد.

وی، جمال خاشقجی را یک «روزنامه‌نگار و دوست» خطاب کرد. رئیس‌جمهوری ترکیه گفت که شخصا پرونده مفقود شدن او را دنبال می‌کند و نتایج تحقیقات درباره این موضوع اعلام خواهد شد. رئیس‌جمهوری ترکیه اظهار داشت: ان‌شاء‌الله ما با شرایطی روبرو نشویم که خواهان آن نیستیم.

مطالب مرتبط:

اعزام 75 کاروان اهل سنت به سرزمین وحی

تروریست های جمهوریهای سابق شوروی کابوس اروپا

درخواست سازمان ملل از کُردها و بغداد برای مذاکره ق

روسها اطلاعات حساسی از ترامپ در اختیار دارند

کارنامه فاجعه بار اوباما درباره مسلمانان

سوریه ورود نظامیان چینی به این کشور را تکذیب کرد

سیاستمدار آمریکایی ، خواستار برچیده شدن همه مساجد

اردوغان:ترکیه با یک جنگ اقتصادی درگیر است

ترکیه در حال انتقال نیروهای خود به اعزاز و ماره بر

آخرین خبرهای اهل سنت

کانال تلگرام اساس نیوز