b_0_0_0_10_images_880x495_cmsv2_d068aabf562f5ff1ae6d854b474cc0c53361208.jpg

اساس نیوز به نقل از اسپوتنیک ؛ جان کری، وزیر خارجه پیشین آمریکا بار دیگر خروج کشورش از برجام را موضوعی نگران کننده خواند و افزود که رهبران منطقۀ خاورمیانه در گذشته فشار زیادی بر آمریکا وارد کرده‌اند تا علیه ایران، واکنشی نظامی داشته باشد.


آقای کری که عضو تیم مذاکره کنندۀ توافق هسته‌ای نیز بود، در نشست اتاق فکر شورای روابط خارجی آمریکا گفت که پس از خروج آمریکا از برجام در ماه مه، دونالد ترامپ «بیش از هر زمانی احتمال وقوع یک درگیری دیگر در منطقه را افزایش داده است. زیرا برخی‌ها رویای بمباران ایران توسط آمریکا را در سر دارند».

جان کری همچنین اعلام کرد که ملک عبدالله، پادشاه پیشین عربستان سعودی و حسنی مبارک، رئیس جمهور پیشین مصر هر دو بطور خصوصی به او گفته بودند که آمریکا باید به ایران حمله کند.

به گفتۀ او بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل که بزرگترین منتقد برجام محسوب می‌شود نیز از باراک اوباما، رئیس جمهوری پیشین آمریکا خواسته بود تا ایران را بمباران کند.

جان کری افزود: «کاری که دونالد ترامپ انجام داد، تقویت موضع آن دسته از افراد در ایران بود که می‌گفتند با آمریکا مذاکره نکنید زیرا آنها شما را نابود می‌کنند.»

مطالب مرتبط:

مردم ترکیه:آمریکا بزرگترین حامی تروریسم است

همبستگی آلبرایت با مسلمانان در مقابل ترامپ

ا

خادمان و خائنان به اهل سنت

ائتلاف کُردی-عربی؛ نقشه جدید آنکارا برای تجزیه کُر

د

تشدید موج حملات رسانه ای به دونالد ترامپ

نگرانی عبدالفتاح سیسی درباره احتمال حبس خانگی سعد

اهل سنت ایران، مطالبات و چالش های فرارو

درگیری نظامیان افغان و پاکستان در ولایت شرقی افغان

عملیات آزادسازی موصل؛ کودکان و غیرنظامیان سپر انسا

 

آخرین خبرهای اهل سنت

کانال تلگرام اساس نیوز