b_0_0_0_10_images_880x495_cmsv2_d068aabf562f5ff1ae6d854b474cc0c53361208.jpg

اساس نیوز به نقل از اسپوتنیک ؛ جان کری، وزیر خارجه پیشین آمریکا بار دیگر خروج کشورش از برجام را موضوعی نگران کننده خواند و افزود که رهبران منطقۀ خاورمیانه در گذشته فشار زیادی بر آمریکا وارد کرده‌اند تا علیه ایران، واکنشی نظامی داشته باشد.


آقای کری که عضو تیم مذاکره کنندۀ توافق هسته‌ای نیز بود، در نشست اتاق فکر شورای روابط خارجی آمریکا گفت که پس از خروج آمریکا از برجام در ماه مه، دونالد ترامپ «بیش از هر زمانی احتمال وقوع یک درگیری دیگر در منطقه را افزایش داده است. زیرا برخی‌ها رویای بمباران ایران توسط آمریکا را در سر دارند».

جان کری همچنین اعلام کرد که ملک عبدالله، پادشاه پیشین عربستان سعودی و حسنی مبارک، رئیس جمهور پیشین مصر هر دو بطور خصوصی به او گفته بودند که آمریکا باید به ایران حمله کند.

به گفتۀ او بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل که بزرگترین منتقد برجام محسوب می‌شود نیز از باراک اوباما، رئیس جمهوری پیشین آمریکا خواسته بود تا ایران را بمباران کند.

جان کری افزود: «کاری که دونالد ترامپ انجام داد، تقویت موضع آن دسته از افراد در ایران بود که می‌گفتند با آمریکا مذاکره نکنید زیرا آنها شما را نابود می‌کنند.»

مطالب مرتبط:

اولین پرواز حجاج تاجیک در تاریخ 15 مرداد سال جاری

نگاهی به تاثیرات حادثه منا بر مناسبات ایران وعربست

آرامش نسبی در سوریه با اجرای آتش بس

مولانا عبدالحمید بر لزوم پیگیری موضوع صیادان ایران

مقتدی صدر دولت عراق را به کودتا تهدید کرد

ناتو چهارمیلیون مسلمان را کشته است

توقیف 25 تن کتاب تکفیری در تونس

جدال بر سر لباس شنای اسلامی و غیر اسلامی زنان درفر

گورباچف: دنیا به طرف جنگ پیش می رود

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز