b_0_0_0_10_images_431061_824.jpg

اساس نیوز :رئیس‌جمهوری آمریکا در اظهارنظری دیگر درباره متحد نزدیکش کشورش گفت، به پادشاه عربستان هشدار داده است که بدون پشتیبانی ارتش آمریکا "دو هفته" هم در قدرت دوام نمی‌آورد.

به گزارش خبرگزاری رویترز،‌ دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا سه‌شنبه در جمع حامیانش در شهر ساوتهیون در ایالت میسیسیپی تاکید کرد: ما از عربستان سعودی محافظت می‌کنیم. شاید شما بگویید که آنها ثروتمندند. و من عاشق پادشاه، ملک سلمان هستم.

 اما گفتم "پادشاه، ما از شما حفاظت می‌کنیم. شما بدون ما دو هفته هم دوام نخواهید آورد. باید هزینه‌های ارتش خودتان را بپردازید."

رئیس‌جمهوری آمریکا مشخص نکرد که این سخنان را چه زمانی به سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه عربستان گفته است. به رغم این سخنان تند و تیز، دولت ترامپ رابطه نزدیکی با عربستان دارد و آن را خاکریزی علیه ایران در این منطقه می‌داند.

ترامپ سال گذشته در اولین سفر بین‌المللی راهی ریاض شده بود. براساس گزارش خبرگزاری دولتی عربستان (اس‌پی‌ای)، دونالد ترامپ شنبه با پادشاه عربستان گفت‌وگوی تلفنی داشت و آنها درباره تلاش‌هایی که در جهت حفظ عرضه برای تضمین ثبات بازار نفت و رشد اقتصاد جهانی می‌شود، رایزنی داشتند.

 در همین زمینه بخوانید :

مطالب مرتبط:

رهبران پانزده کشورعضو قاره اروپا امضای پیمان تسلیح

ا

داعش 5 تن از ترکمن‌های عراق را اعدام کرد

رئیس جمهور ازبکستان درگذشت؛جانشین او کیست؟

حافظ سرکوهی:جبران خسارت های داعش بر امت اسلامی خیل

غارت اموال مسلمانان میانمار توسط پلیس

سرنوشت تلخ کودکان داعشی ها در موصل

تهدید مسکو به "مقابله به مثل" علیه انگلیس

جمشید دانایی فر به خاک سپرده شد

تخریب روستای فلسطینی برای هشتاد و ششمین بار

آخرین خبرهای اهل سنت

کانال تلگرام اساس نیوز