b_0_0_0_10_images_880x495_cmsv2_32e74d5ed8645cd7beced15feec5a8683353804.jpg

اساس نیوز به نقل از یورنیوز ؛ ورنر هویر، رئیس بانک سرمایه‌گذاری اروپا می‌گوید علی‌رغم حمایت اتحادیه اروپا این بانک نمیتواند خطر رابطه مالی با ایران را بپذیرد.


آقای هویر که با وبسایت Devex مصاحبه می کرد در این باره گفت: «من فشار بعضی از دولت‌های کمیسیون اروپا و دیگران را می‌فهمم که به ما می‌گویند "مطمئن باشید که ما حمایت لازم را انجام می دهیم."
 
حمایت از صنایع اروپایی و غربی برای رفتن به ایران و سرمایه‌گذاری در آن جا چیزی است که ارزش فکر کردن دارد [منتها] آنچه بعضی از همکاران سیاستمدار ما در فهمش با مشکل مواجه هستند این است که بانک سرمایه‌گذاری اروپا احتمالا بدترین ابزار برای چنین کاری است چرا که تغذیه کننده انحصاری ما بازارهای مالی بین‌المللی است.»

آقای هویر در ادامه گفت: «دولت‌های عضو [اتحادیه] اگر می‌خواهند از شرکت‌های تجاری که به ایران می‌روند حمایت کنند، باید ابزارهای دیگری را برگزینند که به آسانی توسط آمریکا قابل هدف‌گیری نباشند. من کاملا از هدف این دولت‌ها پشتیبانی می‌کنم اما این ابزار اشتباه است و این دلیلی است که چرا ما این کار را نخواهیم کرد.»

بانک سرمایه‌گذاری اروپا که مرکز آن در لوگزامبورک قرار دارد بانک اتحادیه اروپا است و مالکان آن ۲۸ کشور عضو این اتحادیه هستند. این بانک بزرگترین نهاد عمومی اعطاکننده وام در جهان به شمار می‌رود.

مطالب مرتبط:

داعش از مسلمانان فیلیپین سوء استفاده خواهد کرد

ترکیه سرنوشت قدس را به انصاف قاتلان نخواهد سپرد

حفظ تعهد اخلاقی برای انسان مهم است

تاکید ائمه جمعه اهل سنت بندرترکمن به تقویت و توسعه

نگاهی کوتاه به زندگانی پربار شيخ الحديث مولانا سلي

حمله انتحاری به مراسم اربعین در کابل +تصاویر

اجازه نمی دهیم داعش در جنوب شرق اسیا پایگاه ایجاد

مولانا عبدالحمید درگذشت شیخ جمیل‌الدین مهاجری را ت

وزیر سابق دادگستری عربستان ؛ دین اسلام با سیاست ار

آخرین خبرهای اهل سنت

کانال تلگرام اساس نیوز