b_0_0_0_10_images_880x495_cmsv2_32e74d5ed8645cd7beced15feec5a8683353804.jpg

اساس نیوز به نقل از یورنیوز ؛ ورنر هویر، رئیس بانک سرمایه‌گذاری اروپا می‌گوید علی‌رغم حمایت اتحادیه اروپا این بانک نمیتواند خطر رابطه مالی با ایران را بپذیرد.


آقای هویر که با وبسایت Devex مصاحبه می کرد در این باره گفت: «من فشار بعضی از دولت‌های کمیسیون اروپا و دیگران را می‌فهمم که به ما می‌گویند "مطمئن باشید که ما حمایت لازم را انجام می دهیم."
 
حمایت از صنایع اروپایی و غربی برای رفتن به ایران و سرمایه‌گذاری در آن جا چیزی است که ارزش فکر کردن دارد [منتها] آنچه بعضی از همکاران سیاستمدار ما در فهمش با مشکل مواجه هستند این است که بانک سرمایه‌گذاری اروپا احتمالا بدترین ابزار برای چنین کاری است چرا که تغذیه کننده انحصاری ما بازارهای مالی بین‌المللی است.»

آقای هویر در ادامه گفت: «دولت‌های عضو [اتحادیه] اگر می‌خواهند از شرکت‌های تجاری که به ایران می‌روند حمایت کنند، باید ابزارهای دیگری را برگزینند که به آسانی توسط آمریکا قابل هدف‌گیری نباشند. من کاملا از هدف این دولت‌ها پشتیبانی می‌کنم اما این ابزار اشتباه است و این دلیلی است که چرا ما این کار را نخواهیم کرد.»

بانک سرمایه‌گذاری اروپا که مرکز آن در لوگزامبورک قرار دارد بانک اتحادیه اروپا است و مالکان آن ۲۸ کشور عضو این اتحادیه هستند. این بانک بزرگترین نهاد عمومی اعطاکننده وام در جهان به شمار می‌رود.

مطالب مرتبط:

طالبان ما را از چنگ داعش نجات داد نه دولت

49 مین آئین فارغ التحصیلی طلاب حوزه علمیه عرفانی ق

صدها هزار مسلمانان در بنگلادش گرد هم آمدند

خودکشی یک عالم شاخص در داخل مسجد!

داعش مسئولیت حمله به وزارت کشور افغانستان را بر عه

مولانا عبدالحمید در مراسم نمازجمعه زاهدان: نماز ج

پخش اذان و اقامه نماز دردانشگاهی درکلمبیا

تونس نشان داد که همزیستی اسلام و دموکراسی ممکن است

جنبه های مختلف سنت شکنی در سیاست های عربستان

آخرین خبرهای اهل سنت

کانال تلگرام اساس نیوز