b_0_0_0_10_images_03884173_400.jpg

اساس نیوز ؛ نماینده مجلس افغانستان با نگرانی از سربازگیری گروه داعش اظهار داشت: گروه داعش در رویکرد جدید اقدام به جذب نیرو از میان زنان و دختران افغان بویژه از داخل مدارس دینی برای حملات انتحاری کرده است.


محمد عارف رحمانی، نماینده مجلس افغانستان تصریح کرد سربازگیری گروه تروریستی از بین زنان و دختران جوان باعث نگرانی شدید شده است.

وی افزود:گروه های تروریستی به راحتی از بین نوجوانان و جوانان و دانشجویان در دانشگاه ها سربازگیری می کنند که این نگران کننده است.

وی افزود: نیروهای امنیتی تاکنون تعدادی از افرادی که اقدام به جذب دختران ،جوانان و نوجوانان در مدارس دینی و دانشگاهها می کردند دستگیر کرده است.

رحمانی گفت که نیروهای امنیتی روز گذشته یک دختر 13 ساله که برای انجام عملیات انتحاری در ننگرهار آموزش دیده بود را بازداشت کردند.

وی با انتقاد از سرفصل دروس در مدارس و دانشگاهها و کاهش نظارت بر این مراکز خاطرنشان کرد: اگر وزارت آموزش و پرورش توجه جدی نکند سرباز گیری داعش در مدارس تبدیل به فاجعه ای جدی خواهد شد.

وی در عین حال تاکید کرد: داعشی هایی از اویغورهای چین ،چچن و ازبکستان در استان های «ننگرهار»، «سرپل» و «جوزجان» هستند که با پیوستن به داعش از وزیرستان وارد افغانستان شده اند.


مطالب مرتبط:

هر سال 43 کیلو طلا از طریق فاضلاب ها دفع می شود

فتو خطرناک‌تر از داعش است

ا

تظاهرات مردم تونس در اعتراض به احتمال بازگشت تکفیر

وحدت و همبستگی نماد ایستادگی مسلمانان دربرابر اهدا

اطلاعیۀ دفتر امام‌جمعه اهل‌سنت زاهدان در واکنش به

درگیری داعش و طالبان برای دریافت وجوهات شرعی در اف

مولوی اختری :دشمنان در طول تاریخ برای خاموش کردن چ

دولت ترامپ به دنبال در هم شکستن اتحاد سیاسی و نظام

منافع مردم بلوچ و اقدامات خشونت بار

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات