b_0_0_0_10_images_03884173_400.jpg

اساس نیوز ؛ نماینده مجلس افغانستان با نگرانی از سربازگیری گروه داعش اظهار داشت: گروه داعش در رویکرد جدید اقدام به جذب نیرو از میان زنان و دختران افغان بویژه از داخل مدارس دینی برای حملات انتحاری کرده است.


محمد عارف رحمانی، نماینده مجلس افغانستان تصریح کرد سربازگیری گروه تروریستی از بین زنان و دختران جوان باعث نگرانی شدید شده است.

وی افزود:گروه های تروریستی به راحتی از بین نوجوانان و جوانان و دانشجویان در دانشگاه ها سربازگیری می کنند که این نگران کننده است.

وی افزود: نیروهای امنیتی تاکنون تعدادی از افرادی که اقدام به جذب دختران ،جوانان و نوجوانان در مدارس دینی و دانشگاهها می کردند دستگیر کرده است.

رحمانی گفت که نیروهای امنیتی روز گذشته یک دختر 13 ساله که برای انجام عملیات انتحاری در ننگرهار آموزش دیده بود را بازداشت کردند.

وی با انتقاد از سرفصل دروس در مدارس و دانشگاهها و کاهش نظارت بر این مراکز خاطرنشان کرد: اگر وزارت آموزش و پرورش توجه جدی نکند سرباز گیری داعش در مدارس تبدیل به فاجعه ای جدی خواهد شد.

وی در عین حال تاکید کرد: داعشی هایی از اویغورهای چین ،چچن و ازبکستان در استان های «ننگرهار»، «سرپل» و «جوزجان» هستند که با پیوستن به داعش از وزیرستان وارد افغانستان شده اند.


مطالب مرتبط:

چراغ سبز راهب بودایی سریلانکا برای ترور مسلمانان

کشف عبارات تهدیدآمیز روی بدنه هواپیمای مصری

رویارویی مخالفان اسلام ستیزی و نژادپرستان در ونکوو

پنجاه درصد از تروریست‌های اروپایی عضو داعش فرانسوی

ابوبکر البغدادی کنترل خود را بر داعش از دست داده ا

افزایش خشونت علیه خبرنگاران افغانستانی

ترامپ:در صورت حمله ترکیه به کردها اقتصاد این کشور

مرگ تدریجی اهالی دیرالزور به دلیل گرسنگی

ماموستا قادری:هزاره سوم عصر حمله به مرزهای عقیدتی

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز