b_0_0_0_10_images_03884173_400.jpg

اساس نیوز ؛ نماینده مجلس افغانستان با نگرانی از سربازگیری گروه داعش اظهار داشت: گروه داعش در رویکرد جدید اقدام به جذب نیرو از میان زنان و دختران افغان بویژه از داخل مدارس دینی برای حملات انتحاری کرده است.


محمد عارف رحمانی، نماینده مجلس افغانستان تصریح کرد سربازگیری گروه تروریستی از بین زنان و دختران جوان باعث نگرانی شدید شده است.

وی افزود:گروه های تروریستی به راحتی از بین نوجوانان و جوانان و دانشجویان در دانشگاه ها سربازگیری می کنند که این نگران کننده است.

وی افزود: نیروهای امنیتی تاکنون تعدادی از افرادی که اقدام به جذب دختران ،جوانان و نوجوانان در مدارس دینی و دانشگاهها می کردند دستگیر کرده است.

رحمانی گفت که نیروهای امنیتی روز گذشته یک دختر 13 ساله که برای انجام عملیات انتحاری در ننگرهار آموزش دیده بود را بازداشت کردند.

وی با انتقاد از سرفصل دروس در مدارس و دانشگاهها و کاهش نظارت بر این مراکز خاطرنشان کرد: اگر وزارت آموزش و پرورش توجه جدی نکند سرباز گیری داعش در مدارس تبدیل به فاجعه ای جدی خواهد شد.

وی در عین حال تاکید کرد: داعشی هایی از اویغورهای چین ،چچن و ازبکستان در استان های «ننگرهار»، «سرپل» و «جوزجان» هستند که با پیوستن به داعش از وزیرستان وارد افغانستان شده اند.


مطالب مرتبط:

تشکیل نیروی جدید متشکل از پ.ی.د/پ.ک.ک توسط آمریکا

مولوی عصار: در تبلیغ دین، سواد نقش اصلی را بازی نم

اردوغان از همه شکایت‌های توهین به خودش گذشت

پایگاه سری اسرائیل لو رفت!

درخواست وزارت اوقاف اقلیم کردستان برای عدم ثبت دین

ا

به نام جهاد به کام یهود

دفاع بزرگترین گروه اسلامی مراکش از مقاومت فلسطینی‌

سازمان ملل : 90 درصد از پناهجویان روهینگیا در بنگل

بدون ترکیه نمی توانیم داعش را شکست بدهیم

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز