b_0_0_0_10_images_n8305100272577236.jpg

اساس نیوز: رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه گفت که 'تحریم آمریکا علیه ایران و تلاش برای منزوی کردن آن را صحیح نمی دانیم.'

اردوغان روز دوشنبه با ایراد سخنرانی در نخستین نشست مجلس ترکیه پس از تعطیلات تابستانی، افزود: اعمال تحریم در خصوص مسایلی که ممکن است توسط نهادهای بین المللی براحتی حل و فصل شود، به معنای مجازات کشورهای دیگر بوده و هر گونه تلاش در این زمینه نادرست است.
وی اضافه کرد: تجربه گذشته نیز نشان می دهد که این گونه اقدامات، هیچ فایده ای نخواهد داشت.
اردوغان تأکید کرد: با ایران در زمینه مسایل سوریه و عراق در ارتباط نزدیک هستیم و معتقدیم که ایران نباید در خصوص تصمیم گیری برای آینده منطقه حذف شده و یا کنار گذاشته شود و این موضوع از نظر ما اهمیت زیادی دارد.
رییس جمهوری ترکیه در ادامه، با تشریح مشکلات داخلی کشورش گفت: با انجام عملیاتی در نیمه شب، سعی کردند به اقتصاد ترکیه نیز ضربه وارد کنند اما ما بر این حمله اقتصادی هم فائق خواهیم آمد.
وی با اشاره به استقرار نظام حکومتی ریاستی به جای پارلمانی در چند ماه گذشته در ترکیه، بیان کرد: مانند هر دوره انتقالی، این روند نیز ممکن است مشکلاتی داشته باشد ولی ما در تلاش برای اصلاح آن هستیم.
اردوغان اظهار کرد: برخی نوسانات در اقتصاد ترکیه که هیچ گاه سزاوار آن نبوده ایم و مطابق با وضع واقعی کشور ما نیست، باعث شد که این مشکلات را بیشتر لمس کنیم.

مطالب مرتبط:

کشیش بریتانیایی خواستار حمایت از مسلمانان شد

گردشگری، ابزار جدید اسرائیل برای مشروعیت دادن به ش

ایرانی ها خودشان مانع حج شدند!

تدوین برنامه آموزشی مبتنی بر قرآن و سنت در شارجه

دور جدید مذاکرات صلح افغانستان و طالبان در امارات

دستور رهبر کره شمالی برای پرستش مادربزرگش به جای م

ا

پشمالوترین دخترجهان ازدواج کرد

زندگینامه محمد ولی آخوند وافی (ولیجان آخوند)

مولوی بهزاد فقهی : باید فلسفه قیام و شهادت امام حس

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز