b_0_0_0_10_images_n8305100272577236.jpg

اساس نیوز: رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه گفت که 'تحریم آمریکا علیه ایران و تلاش برای منزوی کردن آن را صحیح نمی دانیم.'

اردوغان روز دوشنبه با ایراد سخنرانی در نخستین نشست مجلس ترکیه پس از تعطیلات تابستانی، افزود: اعمال تحریم در خصوص مسایلی که ممکن است توسط نهادهای بین المللی براحتی حل و فصل شود، به معنای مجازات کشورهای دیگر بوده و هر گونه تلاش در این زمینه نادرست است.
وی اضافه کرد: تجربه گذشته نیز نشان می دهد که این گونه اقدامات، هیچ فایده ای نخواهد داشت.
اردوغان تأکید کرد: با ایران در زمینه مسایل سوریه و عراق در ارتباط نزدیک هستیم و معتقدیم که ایران نباید در خصوص تصمیم گیری برای آینده منطقه حذف شده و یا کنار گذاشته شود و این موضوع از نظر ما اهمیت زیادی دارد.
رییس جمهوری ترکیه در ادامه، با تشریح مشکلات داخلی کشورش گفت: با انجام عملیاتی در نیمه شب، سعی کردند به اقتصاد ترکیه نیز ضربه وارد کنند اما ما بر این حمله اقتصادی هم فائق خواهیم آمد.
وی با اشاره به استقرار نظام حکومتی ریاستی به جای پارلمانی در چند ماه گذشته در ترکیه، بیان کرد: مانند هر دوره انتقالی، این روند نیز ممکن است مشکلاتی داشته باشد ولی ما در تلاش برای اصلاح آن هستیم.
اردوغان اظهار کرد: برخی نوسانات در اقتصاد ترکیه که هیچ گاه سزاوار آن نبوده ایم و مطابق با وضع واقعی کشور ما نیست، باعث شد که این مشکلات را بیشتر لمس کنیم.

مطالب مرتبط:

ترکیه ۸ پایگاه نظامی در ادلب سوریه ایجاد می‌کند

نگرانی هند از آزادی حافظ سعید

دوچرخه‌سواری دو آلبانیایی از مقدونیه تا مکه

سال1395 سال «اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل» نام گرفت

جامعه الازهر تصویب قانون کشور یهود را نژاد پرستانه

معافیت محدود نفتی برای مشتریان نفت ایران

 

حمله توپخانه ای ارمنستان به مناطق مسکونی در جمهوری

نخستین عملیات مشترک نظامی آمریکا و روسیه بر علیه د

«حامد کرزی» پردرآمدترین سیاستمدار جهان

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات