b_0_0_0_10_images_1915660.jpg

اساس نیوز :صدر اعظم آلمان در سخنانی انتقاد شدیدی به حملات رئیس جمهور آمریکا به سازمان ملل و رویکرد چند جانبه گری وارد کرده و سیاست خارجی وی را بسیار خطرناک توصیف کرد.

به گزارش "ان تی وی" آلمان، "آنگلا مرکل"، صدر اعظم آلمان در سخنانی انتقاد شدیدی به سخنرانی اخیر "دونالد ترامپ"، رئیس جمهور آمریکا در مجمع عمومی سازمان ملل وارد کرده و سیاست خارجی وی را بسیار خطرناک توصیف کرد.

ترامپ روز سه شنبه گذشته در سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل بار دیگر بر بی توجهی و بی اعتنایی عمیق خود به سازمان های بین المللی تاکید کرده و گفت: ما ایدئولوژی جهانی شدن را رد می کنیم و به دکترین وطن پرستی احترام می گذاریم. به این ترتیب ترامپ سازمان ملل را که همکاری های بین المللی را تبلیغ می کند زیر سوال قرار داد.

مرکل این رویکرد ترامپ را رد کرده و به جای آن خواستار حفظ سازمان ملل متحد و توسعه سنجیده آن شد. وی تاکید کرد که طبیعتا سازمان ملل متحد کامل نیست اما ما سال های طولانی اصلاح شورای امنیت را آرزو می کنیم. اما اینکه ما چیزی را نابود کنیم قبل از اینکه چیز جدیدی را توسعه دهیم بسیار خطرناک است. چنین اقدامی می تواند نظم صلح ما را سریع تر از آنچه که ما تصور می کنیم نابود کند.

مرکل همچنین تاکید کرد که ترامپ بر خلاف او چند جانبه گری را راه حل مسائل نمی داند. بر خلاف او ترامپ هیچ شرایط برد-بردی را نمی شناسد بلکه همواره تنها فرصت را برای برنده می بیند.

مرکل همچنین بر موفقیت اتحادیه اروپا به عنوان یک ائتلاف چند جانبه تاکید کرده و ارز مشترک یورو را تضمینی برای صلح دانسته و گفت: از آنجایی که در حال حاضر بسیاری چیزها زیر سوال قرار می گیرد دوران خطرناکی است.

 

مطالب مرتبط:

بزرگ ترین قربانی اخبار دروغ در دنیا

روستایی دریک حراجی به مبلغ 140 هزار یورو فروخته شد

چه کسی جوابگوی بمباران واحد های غیر نظامی در یمن ا

درآمد تلگرام از کاربران ایرانی روزانه حدود؟

اوباما: عربستان تروریسم را تغذیه کرد

اردوغان: موصل متعلق به مسلمانان است و کسی حق وارد

والدین ملانیا ترامپ شهروند آمریکا شدند

کویت: ممنوعیت ارتباط مالی با حزب الله و سازمان های

12 میلیون یمنی در خطر گرسنگی

ب

آخرین خبرهای اهل سنت

کانال تلگرام اساس نیوز