b_0_0_0_10_images_rgrtvb.jpg

اساس نیوز ؛ پروفسور علی ارباش، رئیس سازمان امور دینی ترکیه در مراسم افتتاح مسجد جامع شهر کلن آلمان که توسط اتحادیه ترک-اسلام سازمان امور دینی ترکیه ساخته شده است، گفت: براساس اعتقادات ما، تمامی عبادتگاه‌ها از دخالت مصون هستند. حتی شرایط جنگی نیز نمی‌تواند باعث زیر پا گذاشته شدن مصونیت معابد دینی شود.

ارباش با بیان اینکه مساجد باید مکان هایی برای افزایش شعور و معرفت انسانی باشند، تصریح کرد: حفاظت از ارزش‌هایی که مساجد میراث دار آنها هستند نیز مانند ساخت مساجد از وظایف پایه ای ما است. براساس اعتقادات ما، تمامی عبادتگاه‌ها از دخالت مصون هستند. حتی شرایط جنگی نیز نمی‌تواند باعث زیر پا گذاشته شدن مصونیت معابد دینی شود. می‌خواهم یکبار دیگر بر اهمیت لزوم حفاظت از معابد متعلق به تمامی ادیان تاکید کنم.

رئیس سازمان امور دینی ترکیه در بخش دیگری از سخنان خود نیز گفت که ساخت مساجد بر اساس معماری مناسب، طراحی زیبا و ظریف ساخته شوند و آثاری بی مانند باشند.

وی با اشاره به اینکه مساجد باید به مراکز زندگی و جامعه تبدیل شوند، ادامه داد: مسجدی که افتتاح شد از این لحاظ یک نمونه است.

ارباش همچنین گفت: مسجد جامع کلن (دیتیب) بر اساس طرح منتخب از میان 111 طرح ارائه شده در سال 2005 ساخته شده و طراحی آن نمادی از باز بودن درهای مساجد برای تمامی انسان ها است.

مطالب مرتبط:

تلاش نافرجام برای کودتای داخلی در داعش

ا

مشعل: به‌ جهاد و مقاومت تا آزادسازی فلسطین ادامه م

مسلمانان زکات خود را به پناهجویان بدهند

۹ مسلمان انگلیسی با دوچرخه سواری برای ادای مناسک

منابع اطلاعاتی آمریکا: روسیه زیردریایی هسته‌ای آزم

نخستین انتقال زندانی از گوانتانامو در دوره ترامپ ب

جامعه اهل سنت انگیزه بالایی برای مشارکت در پیشرفت

جزئیاتی از رابطه روس‌ها با طالبان

 

ماهواره های منتسب به اهل سنت در مسیر اصلاح یا انحر

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز