b_0_0_0_10_images_rgrtvb.jpg

اساس نیوز ؛ پروفسور علی ارباش، رئیس سازمان امور دینی ترکیه در مراسم افتتاح مسجد جامع شهر کلن آلمان که توسط اتحادیه ترک-اسلام سازمان امور دینی ترکیه ساخته شده است، گفت: براساس اعتقادات ما، تمامی عبادتگاه‌ها از دخالت مصون هستند. حتی شرایط جنگی نیز نمی‌تواند باعث زیر پا گذاشته شدن مصونیت معابد دینی شود.

ارباش با بیان اینکه مساجد باید مکان هایی برای افزایش شعور و معرفت انسانی باشند، تصریح کرد: حفاظت از ارزش‌هایی که مساجد میراث دار آنها هستند نیز مانند ساخت مساجد از وظایف پایه ای ما است. براساس اعتقادات ما، تمامی عبادتگاه‌ها از دخالت مصون هستند. حتی شرایط جنگی نیز نمی‌تواند باعث زیر پا گذاشته شدن مصونیت معابد دینی شود. می‌خواهم یکبار دیگر بر اهمیت لزوم حفاظت از معابد متعلق به تمامی ادیان تاکید کنم.

رئیس سازمان امور دینی ترکیه در بخش دیگری از سخنان خود نیز گفت که ساخت مساجد بر اساس معماری مناسب، طراحی زیبا و ظریف ساخته شوند و آثاری بی مانند باشند.

وی با اشاره به اینکه مساجد باید به مراکز زندگی و جامعه تبدیل شوند، ادامه داد: مسجدی که افتتاح شد از این لحاظ یک نمونه است.

ارباش همچنین گفت: مسجد جامع کلن (دیتیب) بر اساس طرح منتخب از میان 111 طرح ارائه شده در سال 2005 ساخته شده و طراحی آن نمادی از باز بودن درهای مساجد برای تمامی انسان ها است.

مطالب مرتبط:

اعلام برائت علمای اهل سنت از تفکرات افراطی

وزیر امور خارجه آذربایجان: با ترویج اسلام هراسی در

روسیه: حرکت ناوهای آمریکایی در آبهای سوریه را بدقت

افنذی مهاجری :روز شهادت امام حسین یکی از تاریک تری

زن فلسطینی که نان از دل سنگ درمی آورد

 

کمک 200 میلیون دلاری «ریاض» به پارلمان تاجیکستان

مولانا عبدالحمید : در حادثه کربلا بر خاندان نبوت ظ

موجودات فضایی به زمین می آیند

امام جمعه پاوه : محقق شدن شعار سال موجب ایجاد اشتغ

آخرین خبرهای اهل سنت

کانال تلگرام اساس نیوز