b_0_0_0_10_images_13920119114920319351184.jpg

اساس نیوز به نقل از آکی پرس؛ دمیر ساقباوف دبیر کل شورای امنیت قرقیزستان با توجه به این موضوع در نشست بین المللی مقابله با افراط گرایی آنلاین گفت، روش های حملات گروه های افراطی و تروریستی در حال تغییر و گسترش است و طی چند سال گذشته قرقیزستان توانسته امکانات خوبی برای ایجاد مانع در برابر حملات خرابکارانه و تروریستی در کشور فراهم کند.


به گفته ساقباوف، برخی از گروه های تروریستی به صورت مداوم به دنبال تامین مالی سازمان های خود هستند و برخی دیگر، برای رسیدن به اهداف از تکنولوژی مدرن استفاده می کنند.

دبیر کل شورای امنیت قرقیزستان در ادامه افزود، ما به خوبی می دانیم که با زور نمی توان موضوع تروریسم و افراط گرایی را حل کرد. این سازمان ها به طور مداوم با توجه به شرایط سیاسی و اقتصادی کشورها در حال توسعه هستند. یکی از روشهای این گروه ها برای اعمال نفوذ در کشورهای منطقه استفاده از فن آوری مدرن و استخدام نیروهای جدید از این طریق می باشد.

دمیر ساقباوف گفت، مقابله با جریان افراطی گرایی تنها وظیفه یک کشور نیست بلکه جامعه جهانی باید در این راه قدم برداشته و کشورها با کمک و همکاری یکدیگر بر این جریان غلبه کنند.

وی گفت، با توجه به حضور شهروندان قرقیزستانی در سازمان های تروریستی ما اقدامات بسیاری برای قطع ارتباط جوانان با این گروه ها انجام داده ایم.

دمیر ساقباوف یادآور شد، از جمله مهمترین اقدامات مقابله با جریان افراط گرایی و تروریستی توسط دولت قرقیزستان می توان به اقدامات نظارت بر سایتهای اینترنتی اشاره کرد.

علاوه براین، اسیلبک کوزوبکوف معاون کمیته امنیت ملی قرقیزستان نیز معتقد است، علیرغم موفقیت جامعه جهانی در مبارزه با جریان افراط گرایی و تروریسم، باید گفت که فعالیت اعضای سازمان های تروریستی بین الملل به هیچ وجه با کاهش روبرو نبوده است.

مطالب مرتبط:

دونماینده اهل سنت در هیئت رئیسه مجلس دهم

8 هزار کشته و یا مجروح در فلوجه در یک سال

نخستین سفیر فلسطین در «عشق‌آباد» آغاز به کار کرد

 

امام جمعه اهل سنت خاش : در حال حاضر آمريكا در اوج

روسيه ، ارتش و توان دفاعی خود را تقویت می کند

کره شمالی: ترامپ "بو گندو" باید در تیمارستان محبو

کره شمالی تخریب سایت آزمایش اتمی‌ را آغاز کرد

نزول شدید ارزش روبل در برابر دلار

 

مولوی نیکخوی در مراسم نماز جمعه اهل سنت خواف: در ب

آخرین خبرهای اهل سنت

کانال تلگرام اساس نیوز