b_0_0_0_10_images_farhangnews_1316803746511434882197.jpg


Asasnews : سفیر اتحادیه اروپا در چین دیروز جمعه (23 شهریور)، از تصمیم این اتحادیه مبنی بر پیگیری و گفت‌وگو با حکومت چین پیرامون مشکلات و محدودیت‌های مسلمانان استان سین‌کیانگ (ترکستان شرقی) خبر داد.


"نیکلاس چاپیوس" سفیر جدید اروپا در چین در یک کنفرانس خبری اعلام کرد که اتحادیه اروپا به‌دنبال دریافت گزارش‌هایی درخصوص زندانی‌کردن یک میلیون مسلمان اویغور و ایجاد محدودیت برای این اقلیت مسلمان در استان سین‌کیانگ، موضوع را با حکومت چین درمیان گذاشته است، اما در این خصوص به شواهد بیشتر و موثق‌تری نیاز دارد.

وی خاطرنشان کرد: موضع اتحادیه اروپا این است که در چارچوب سازمان ملل متحد حرکت کند. تنها راه‌حل بحران مسلمانان اویغور و رسیدگی به مشکلات آنان نیز گفت‌وگو با حکومت چین است.

گفتنی‌ست مسلمانان قوم اویغور در استان سین‌کیانگ (ترکستان شرقی) سال‌هاست تحت فشارهای حکومت چین به‌سر می‌برند و با ممنوعیت‌ها و محدودیت‌های زیادی مواجه هستند.

ضمن اینکه در سال‌های اخیر صدها تن از مسلمانان اویغور در حملات تندروهای وابسته به قوم «هان» که با حمایت یا سکوت نهادهای دولتی انجام می‌گیرد، جان خود را از دست داده‌اند.

حکومت چین همچنین مدتی‌ست با بازداشت هزاران مسلمان در استان سین‌کیانگ و نگهداری آنان در اردوگاه‌های اجباری، اقدام به «شستشوی مغزی و فکری» مسلمانان می‌کند؛‌ اقدامی که اعتراضات مجامع جهانی و مدنی را نیز در پی داشته است.

منبع : خبرگزاری رویترز

مطالب مرتبط:

کیک‌بوکسر داعشی زندانی شد

ا

مولوی عصار: در تبلیغ دین، سواد نقش اصلی را بازی نم

آغاز بازجویی از «امیر شیمیایی» داعش!

نشر 16 میلیون جلد قرآن در 10 زبان مختلف در هندوستا

احتمال تحریم چین به دلیل بازداشت و شکنجه مسلمانان

وزیر اوقاف مصر: کار داعش تجاوز از حدود الهی است

نماینده فرانسه در سازمان ملل:در حلب جنایت جنگی رخ

«گامبیا» جمهوری اسلامی شد

اعلام رسمی کره شمالی در ساخت بمب هیدروژنی

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز