b_0_0_0_10_images_139110090000584.jpg

Asasnews به نقل از خبرگزاری رویترز: تونی بلر، نخست وزیر پیشین انگلیس در نشستی درباره افراط‌گرایی جهانی اعلام کرد: تامین امنیت به تنهایی کافی نیست و دولت‌ها نیاز است بر مسائل پیشگیرانه تمرکز کنند.


براساس گزارش اخیر منتشر شده توسط موسسه "تحول جهانی"، ۱۲۱ گروه افراطی خشونت‌گرا به اصطلاح "اسلامی" در سراسر جهان فعالیت می‌کنند و آنها مسئول بیش از ۸۴ هزار مرگ‌ومیر در سال ۲۰۱۷ به خصوص در کشورهای سوریه، عراق، افغانستان، سومالی و نیجریه هستند.

وی ادامه داد: جهان صدها میلیارد دلار سالانه برای تامین امنیت و مبارزه با ترویسم هزینه می‌کند، اما تنها این اقدام برای مقابله با این ایدولوژی کافی نیست.

نخست وزیر پیشین انگلیس تصریح کرد: علاوه بر این هزینه‌ها باید در حوزه آموزش، توسعه و سرمایه‌گذاری در کشورهای جنگ زده و حمایت از رهبران مسلمان که در حوزه مقابله با افراط‌گرایی کار می‌کنند، هزینه‌هایی صورت گیرد.

بلر افزود: تدابیر امنیتی حیاتی هستند، اما امنیت نمی‌تواند کافی باشد. ما باید روند خشونت را کند کنیم و این مساله تنها زمانی امکان‌پذیر است که جهان عمق این چالش‌ها و ایده‌لوژی افراط‌گرایی را درک کرده و با یک استراتژی جهانی به مقابله با ریشه‌های افراط‌گرایی بپردازد.

او افزود: مسلمانان قربانیان اصلی افراط‌گرایی به اصطلاح "اسلامی" است. براساس آمار دو سوم حملات در کشورهایی قرار می‌گیرد که اکثریت آنها مسلمان هستند.


مطالب مرتبط:

انتشار پیام صوتی تهدید آمیز از سوی ذاکر موسی

شیخ احمد قتالی :هدف گروه های تکفیری به راه انداختن

حضور امام جمعه پاوه در راهپیمایی روز جهانی قدس

اینترپل نام شیخ یوسف القرضاوی رئیس اتحادیه جهانی

گویی که " امت اسلامی " وجود ندارد !!

دیدار مولانا عبدالحمید با رئیس سازمان بهزیستی کشور

عربستان: زمان حمله به سوریه مشخص نیست

گزارش بخشی از فعالیتهای اخیر ستاد وحدت پاوه

مایک پنس درحال آماده شدن برای جانشینی دونالد ترامپ

آخرین خبرهای اهل سنت

کانال تلگرام اساس نیوز