b_0_0_0_10_images_880x495_cmsv2_46c1ed0d850c5e0f9f7892a30bfa3ec33315014.jpg

Asasnews : اتحادیه اروپا با تعیین ضرب الاجلی از کلیه پلتفرم های اینترنتی خواهد خواست پس از دریافت هشدار این اتحادیه حداکثر پس از یکساعت اقدام به حذف هرگونه محتوی با ماهیت «تروریستی» کنند.


به موجب این طرح که روز چهارشنبه (دیروز)  از سوی ژان کلود یونکر، رئیس کمیسیون اروپا پیشنهاد شد متخلفین و شرکت هایی که از این دستور سرپیچی کنند با مجازات های سنگین روبرو می‌شوند.

نهاد اجرایی اتحادیه اروپا همچنین از کلیه فعالان حوزه فناوری دیجیتال خواسته است با راه اندازی و نصب «ابزارهایی جدید» مانع انتشار چنین محتواهایی شوند. امکان برقراری «تماس دائم» از سوی کاربران برای اطلاع رسانی و نیز بررسی درخواست ها جهت حذف یک محتوی مشکوک از دیگر پیشنهاد های مطرح شده توسط اتحادیه اروپا است.

شاخه اروپایی انجمن صنعت رایانه و ارتباطات که منابع شرکت های فعال در این بخش از جمله فیسبوک و گوگل را نمایندگی می کند در نخستین واکنش به این طرح ضمن ابراز نگرانی در خصوص تهدید آزادی بیان اعلام کرد: «چنین اقداماتی به گونه ای نامتناسب بر کسب و کار شرکت های کوچک اروپایی تاثیر منفی خواهد گذاشت.»

ژان کلود یونکر، رئیس کمیسیون اروپا روز چهارشنبه (دیروز) در نشستی با حضور کلیه اعضاء در جریان سخنرانی سالانه خود تاکید کرد: «کمیسیون امروز قوانین جدیدی را پیشنهاد می کند که به موجب آن هر گونه محتوی تروریستی باید حداکثر پس از یک ساعت از انتشار حذف شوند زیرا چنین مطالبی در این بازه زمانی بیشترین تاثیر را دارند.»

بروکسل پیشتر نیز از فعالان حوزه فناوری دیجیتال خواسته بود به درخواست مقام های سیاسی کشورها برای حذف زودهنگام محتواهای تروریستی تن دهند. ضرب الاجل و قوانین جدید در این خصوص در حالی اعلام شده است که دستگاه اجرایی اتحادیه اروپا پیش از این بر روی همکاری داوطلبانه پلتفرم های اینترنتی حساب باز کرده بود.

این در حالیست که به موجب پیشنهاد مطرح شده در آخرین سخنرانی رئیس کمیسیون اروپا، رعایت زمان تعیین شده به عنوان ضرب الاجل از این پس الزام آور است و رعایت نشدن آن با وضع مجازات های سنگین همراه خواهد شد.

کمیسیون اروپا تاکید کرده است که کشورهای عضو بنا به شرایط خود مجازات هایی کارآمد، متناسب و بازدارنده را در صورت بروز تخلف و بی توجهی به این دستورالعمل بر ضد خاطیان وضع خواهند کرد.

منبع : یورونیوز

مطالب مرتبط:

بارزانی :اقلیم کردستان در مسیر اعلام استقلال

روزانه 27 نفر دراین کشور اقدام به خودکشی می کنند؟

زنان چادری زیر شلاق های داعش!

امام جمعه اهل سنت ایرانشهر: با اتحاد و همدلی می تو

تل‌آویو : فروش اس ۳۰۰ به سوریه عبور از خط قرمز است

دلایل حذف 35 نفر از رقابت های انتخاباتی پارلمان اف

حذف نمازخانه دانشجویان مسلمان در دانشگاه انگلیس

تولد شهری برای «نمایش اسلام» از خرابه های شهر «گرو

مولانا سادات: باید از بیان مباحث تفرقه انگیز پرهیز

آخرین خبرهای اهل سنت

کانال تلگرام اساس نیوز