b_0_0_0_10_images_15732212501.jpg


Asasnews  : منابع رسانه‎ای از نشست مسئولین کاخ سفید، وزارت خارجه و وزارت خزانه‌داری آمریکا برای بررسی طرح تحریم چین به دلیل نقض حقوق بشر از جمله بازداشت مسلمانان این کشور در اردوگاه‌های بزرگ خبردادند.


دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا در واکنش به رفتار حکومت چین با اقلیت ایگور (اویغور) و دیگر اقلیت‌های مسلمان در این کشور، اعمال تحریم‌هایی علیه شماری از مسئولین پکن و شرکت‌های چینی را بررسی می‎کند.

آمریکا همچنین در نظر دارد علاوه بر تحریم‌های اقتصادی، در فروش تکنولوژی‌های نظارتی آمریکایی که چینی‌ها برای کنترل مسلمانان اقلیت ایگور از آن استفاده می‌کند، محدودیت ایجاد کند.

اگر این تحریم‌ها اجرایی شود، این نخستین باری است که دولت ترامپ، دولت چین را به دلیل نقض حقوق بشر مورد مور بازخواست قرار می‎دهد.

گفتنی است؛ کمیته‌ای وابسته به سازمان ملل متحد، ماه گذشته میلادی با انتشار گزارشی از بازداشت دو میلیون نفر از اقلیت مسلمان‌ ایگور توسط حکومت چین در اردوگاه‌های بازپروری واقع در غرب سین کیانگ و اجبار آنها به پایبندی به حزب کمونیستی خبرداد.

 دیده‌بان حقوق بشر نیز از جامعه جهانی خواست مقامات پکن را به دلیل بازداشت دسته‌جمعی صدها هزار نفر مسلمان، با تحریم‌های هدفمندی هدف قرار دهد.

این درحالی است که چین اتهامات وارده  در گزارش سازمان ملل را تکذیب و آن را حاصل دشمنی غرب با این کشور عنوان کرده است.

مطالب مرتبط:

گزارش تصویری مراسم فارغ التحصیلی طلاب حوزه علمیه ص

قوی‌ترین جن ها در عربستان هستند

اقامه آخرین نماز جمعه ماه رمضان در ترکیه

مسلمانان ازبکستان و شرایط جدید روزه داری

اعتراف خطرناک پزشک ترامپ

وزیر جنگ رژیم صهیونیستی تلویحا به ترور مهندس حماس

احتمال حمله آمریکا به کره شمالی

۳۴ شهید و ۲۰۰ زخمی در حملات تروریست‌ها به حلب

مولانا ساداتی : حضرت مهدی بر اساس کتاب و سنت عمل خ

آخرین خبرهای اهل سنت

کانال تلگرام اساس نیوز