b_0_0_0_10_images_101800978_832.jpg

Asasnews : سازمان دیده‌بان حقوق بشر با صدور بیانیه‌ای از نقض حقوق اقلیت مسلمان در چین با استفاده از تکنولوژی هوش مصنوعی و تحلیل داده‌ها خبرداد.


صوفی ریچاردسون رئیس دیده‌بان حقوق بشر در چین دیروز(دوشنبه) با صدور بیانیه‌ای تصریح کرد: نقض حقوق اقلیت مسلمان در چین که در منطقه سین کیانگ زندگی می‌کنند، از طریق جمع‌آوری حجم بالایی از DNA و نمونه‌های صوتی  و دیگر داده‌ها که در طول دهه‌های متمادی در این کشور وجود دارد، صورت می‌گیرد.

وی در ادامه افزود: پژوهش‌های انجام شده از سوی سازمان ملل متحد و دیگران حاکی از آن است که صدها هزار مسلمان ترک که اکثریت آنها از نژاد ایگوری و قزاقستانی هستند، بدون محاکمه یا اتهام جنایی در بازداشت‌گاه‌ها، اردوگاه‌های بازآموزی سیاسی و مراکز مبارزه با تندروی زندگی می‌کنند.

در ادامه این بیانیه آمده؛ بازداشت‌شدگان در اردوگاه‌های بازآموزی سیاسی ملزم هستند سرودهایی را در مدح شی جین پینگ، رئیس جمهور چین و حزب کومنیست چینی بخوانند و یا سخن گفتن به زبان ماندارین را بیاموزند و کسانی که در برابر این اقدامات مقاومت کنند در برخی موارد شکنجه می‌شوند.

حتی کسانی که خارج از بازداشتگاه‌ها زندگی می‌کنند نیز تحت مراقبت شدید قرار داشته و جمع نمونه DNA و نمونه‌های صوتی در ارتباط با آنها نیز انجام می‌شود.
 
دیده بان حقوق بشر در این گزارش به گفت‌و‌گوهایی که در بازه زمانی مارس تا آگوست سال ۲۰۱۸ با ۵۸ نفر از کسانی که قربانی اقدامات حکومت چین در مبارزه با تروریسم در سال ۲۰۱۴ بوده‌اند، استناد کرده و این در حالی است که این سازمان امکان گفت‌و‌گوی آزادانه با مسلمانان منطقه سین کیانگ را نداشته و این گفت‌وگوها با شهروندان سابق این منطقه که اکنون در کانادا، فنلاند، فرانسه، آلمان، قزاقستان، قرقیزستان، نروژ، ترکیه و آمریکا زندگی می‌کنند، انجام شده است.

مطالب مرتبط:

افغانستان: گفت‌وگوهای صلح با طالبان بزودی آغاز خوا

محاصره فلوجه کامل شد/یک گام تا ورود به شهر

نمایندۀ عراقی: سربازان ترکیه را در تابوت می‌فرستیم

کمک های بنیاد امور دینی ترکیه به مسلمانان فیلیپین

قرآن و مکارم اخلاق

پديده شوم تكفيرو مفهوم جهاد در اسلام

قتل عام و تجاوز ناموسی، ارمغان تسلط طالبان به «کند

هجوم جنگجویان خارجی به افغانستان

ا

17 می آغاز ماه مبارک رمضان در پاکستان

آخرین خبرهای اهل سنت

کانال تلگرام اساس نیوز