b_0_0_0_10_images_880x495_cmsv2_63a171c950415fa0b829c1aedb66d0113311590.jpg

Asasnews :مارک لووکوک، معاون دبیرکل سازمان ملل متحد در امور بشردوستانه روز دوشنبه هشدار داد که حمله به ادلب می‌تواند «تلخ‌ترین فاجعه انسانی قرن ۲۱» را رقم بزند.

لووکوک که در یک کنفرانس خبری در ژنو شرکت کرده بود تاکید کرد که باید فورا راه حلی برای مساله ادلب پیدا شود تا «شاهد تبدیل این بحران به بدترین فاجعه قرن ۲۱ با تلفات سنگین انسانی نباشیم

جان بولتن، مشاور امنیتی کاخ سفید از توافق ایالات متحده آمریکا، بریتانیا و فرانسه برای اقدام مشترک نظامی علیه دولت سوریه، در صورت استفاده مجدد از سلاح شیمیایی در این کشور خبر داد.

به گزارش رویترز، بولتن روز دوشنبه با اشاره به همکاری واشنگتن، پاریس و لندن در بمباران مراکز نظامی و تحقیقاتی سوریه در ماه آوریل گفت: «در صورت سومین مورد کاربرد سلاح شیمیایی، پاسخ ما بسیار قوی‌تر از قبل خواهد بود

هفته گذشته، و پس از آن‌که روسیه نسبت به کاربرد احتمالی تسلیحات شیمیایی از سوی شورشیان مستقر در ادلب هشدار داد، مقام‌های نظامی ایالات متحده آمریکا با بی اساس خواندن این هشدار، ادعا کردند شواهدی در دست دارند که نشانگر آمادگی ارتش سوریه برای استفاده از اسلحه شیمیایی برای حمله قریب‌الوقوع به ادلب است.

جنگنده‌های ارتش سوریه از روز یکشنب حمله به بخش‌‌هایی از استان ادلب را آغاز کرده‌اند. هواپیماهای روسیه نیز روز شنبه اهدافی را در اطراف شهر ادلب بمباران کردند.

 منبع:یورو نیوز

مطالب مرتبط:

گزارش خبرنگار اساس نیوز از حضور پررنگ انتشارات اهل

گزارش دی ولت از ادامه پیوستن نیروهای اروپایی به گر

بوگدانف:در مورد حضور نیروهای ایرانی در سوریه بشار

بان کی مون: مسلمانان بیشترین قربانیان تروریسم و اف

تعطیلات عید فطر در عربستان دو برابر می شود

حکم زندان برای سه شهروند تاجیک علاقمند به داعش

تهدید مرگبار داعش این بار علیه چه کشورهایی است؟

شمار کشته شدگان فاجعه منا - 4173 نفر !

آنکارا تروریست ها را درهرجا هدف قرار می دهد

آخرین خبرهای اهل سنت

کانال تلگرام اساس نیوز