b_0_0_0_10_images_880x495_cmsv2_63a171c950415fa0b829c1aedb66d0113311590.jpg

Asasnews :مارک لووکوک، معاون دبیرکل سازمان ملل متحد در امور بشردوستانه روز دوشنبه هشدار داد که حمله به ادلب می‌تواند «تلخ‌ترین فاجعه انسانی قرن ۲۱» را رقم بزند.

لووکوک که در یک کنفرانس خبری در ژنو شرکت کرده بود تاکید کرد که باید فورا راه حلی برای مساله ادلب پیدا شود تا «شاهد تبدیل این بحران به بدترین فاجعه قرن ۲۱ با تلفات سنگین انسانی نباشیم

جان بولتن، مشاور امنیتی کاخ سفید از توافق ایالات متحده آمریکا، بریتانیا و فرانسه برای اقدام مشترک نظامی علیه دولت سوریه، در صورت استفاده مجدد از سلاح شیمیایی در این کشور خبر داد.

به گزارش رویترز، بولتن روز دوشنبه با اشاره به همکاری واشنگتن، پاریس و لندن در بمباران مراکز نظامی و تحقیقاتی سوریه در ماه آوریل گفت: «در صورت سومین مورد کاربرد سلاح شیمیایی، پاسخ ما بسیار قوی‌تر از قبل خواهد بود

هفته گذشته، و پس از آن‌که روسیه نسبت به کاربرد احتمالی تسلیحات شیمیایی از سوی شورشیان مستقر در ادلب هشدار داد، مقام‌های نظامی ایالات متحده آمریکا با بی اساس خواندن این هشدار، ادعا کردند شواهدی در دست دارند که نشانگر آمادگی ارتش سوریه برای استفاده از اسلحه شیمیایی برای حمله قریب‌الوقوع به ادلب است.

جنگنده‌های ارتش سوریه از روز یکشنب حمله به بخش‌‌هایی از استان ادلب را آغاز کرده‌اند. هواپیماهای روسیه نیز روز شنبه اهدافی را در اطراف شهر ادلب بمباران کردند.

 منبع:یورو نیوز

مطالب مرتبط:

جشنواره سالانه قرآن در مسکو برگزار می‌شود

 

قائم مقام موسسه اساس جهان اسلام در مصاحبه با تسنیم

برای جنگ در شبه جزیره کره در ۳ ماه آینده آماده باش

وزارت خارجه آمریکا به سفر رئیس‌جمهور ترکیه به تهرا

سازمان ملل : 90 درصد از پناهجویان روهینگیا در بنگل

کمک مالی مسلمانان روزه دار آمریکایی به بنیاد کودکا

احتمال حمله داعش به کشتی های روسی در بسفور ترکیه

آمریکا کمک‌های مالی خود به شمال غرب سوریه را متوقف

متهمان سوء قصد به اردوغان به حبس ابد محکوم شدند

آخرین خبرهای اهل سنت

کانال تلگرام اساس نیوز