b_0_0_0_10_images_930993_391.jpg

Asasnews :جان کری، وزیر خارجه پیشین آمریکا در یک مصاحبه جدید، باز هم مواضع دونالد ترامپ به ویژه در زمینه توافق هسته‌ای ایران را به باد انتقاد گرفت.

او به شبکه «ام اس ان بی سی» گفت: «امروزه توافق هسته‌ای ایران، قوی ترین توافق هسته‌ای در سیاره زمین است. دونالد ترامپ طبق معمول اصلا نمی‌داند درباره چه چیزی حرف می‌زند؛ وقتی که او این توافق را محکوم می‌کند و آن را بدترین توافق می‌خواند. ما ظرفیت و توانایی ایران برای تولید سلاح اتمی را برای پانزده سال آینده و شاید برای همیشه از بین برده‌ایم. من نمی توانم بگویم که آنها چه مسیری را انتخاب خواهند کرد اما اگر آنها مسیر حرکت به سمت تولید سلاح اتمی را در پیش گیرند، ما از آن اطلاع خواهیم یافت».

وزیر خارجه دولت «باراک اوباما» سپس گفت، به رغم خروج دونالد ترامپ از این توافق، روسیه، انگلیس، اتحادیه اروپا، چین و بقیه جهان خواهان حفظ برجام هستند.

وی با ابراز امیدواری برای کنار زدن دونالد ترامپ از ریاست جمهوری در انتخابات ۲۰۲۰ تأکید کرد: «من فقط این موضوع را به دلیل اینکه از یک حزب دیگر هستم نمی‌گویم. آنچه که اکنون در حال اتفاق افتادن است، خطرناک است».

وزیر خارجه پیشین آمریکا همچنین تأکید کرد: ترامپ از انجام وظایف و مسئولیت‌های ریاست جمهوری ناتوان است.

سناتور اسبق آمریکایی از سناتورهای جمهوری‌خواه به دلیل «بی توجهی به سوگندشان» برای حفاظت از قانون اساسی و منافع مردم آمریکا انتقاد کرد و گفت: به جز دو یا سه سناتور جمهوری خواه که البته یکی از آنها درگذشته (جان مک کین)، بقیه به فکر حزب، منصب و حفاظت از رئیس‌جمهور هم حزبی‌شان هستند.

 

مطالب مرتبط:

دفاع رئیس ارتش میانمار از اقدامات نیروهای امنیتی ع

 

آخوند سن سبلی : حرام خواران و فتنه انگیزان مانند ح

تصاویر اولین کشور فضایی به نام آزگاردیا

تلاش برای ممنوعیت لباس های زنانه پوشاننده صورت در

انتشار بانک اهداف؛ جنگ روانی جدید ارتش اسرائیل علی

شرط صهیونیست ها برای اعزام سفیر به ترکیه

زنی که به خاطر زیبایی اش گدایی می‌کند / تصاویر

شبکه کلمه و حمایت از هتاکان به حضرت عایشه، ابوبکر،

بهرامی نیا:نباید جمود فکری خودمان را به دین نسبت د

آخرین خبرهای اهل سنت

کانال تلگرام اساس نیوز