b_0_0_0_10_images_880x495_cmsv2_eadc036ee12a53828e87ac0933e20a4b3297736.jpg

Asasnews:بر اساس شواهد موجود، عربستان سعودی طرح تبدیل قطر به یک جزیره را به صورت جدی دنبال می کند.

این طرح که اساس آن حفر کانالی به طول ۶۰ کیلومتر در سراسر مرز عربستان با قطر است در صورت اجرایی شدن به از میان رفتن مرزهای زمینی میان دو کشور و تبدیل قطر به یک جزیره منجر می شود.

جزئیات دقیق طرح ایجاد یک آبراه دریایی میان عربستان و قطر پیش از این برای نخستین بار توسط روزنامه عربستانی «سبق»، چاپ ریاض فاش شد.

در گزارش این روزنامه تصریح شده بود که آبراه یاد شده قرار است به موجب طرحی که انتظار تایید مقامات عربستان را می کشد با حفر کانالی میان منطقه «سلوی» در عربستان و «خور العديد» منطقه تحت کنترل قطر ایجاد شود.

این کانال بر اساس طرح یاد شده ۶۰ کیلومتر طول، ۲۰۰ مترعرض و ۱۵ تا ۲۰ متر عمق خواهد داشت، مسئله ای که می تواند زمینه تردد و رفت آمد کشتی های کانتینری و مسافری را فراهم کند.

انتشار خبرها و گزارش های مرتبط با احتمال اجرایی شدن این طرح با واکنش و بعضا استهزاء کاربران شبکه های اجتماعی روبرو شده بود.

طرح حفر کانال سلوی پس از آن به صورت گسترده از سوی رسانه ها و کاربران شبکه های اجتماعی در عربستان پیگیری شد که این کشور در پی یک بحران سیاسی روابط دیپلماتیک خود را با قطر قطع کرد.

دولت عربستان برای توجیه این اقدام اعلام کرد قطع روابط با قطر برای حفاظت از «تروریسم و افراط گرایی» لازم و ضروری بوده است.

منبع :یورو نیوز

مطالب مرتبط:

تهدید اردوغان به سلب تابعیت از حامیان تروریسم

ا

ماموستا بیضاوی: یهود همواره به دنبال اختلاف‌افکنی

نتانیاهو دستور تشدید حملات به غزه را صادر کرد

فروش آن لاین برده بوسیله داعش

مفتی تاتارستان : تلویزیون اسلامی تاتارستان به تروی

راحت فاتح علی خان - اک خواب سناوان

ن

ﻣﻮﻻﻧﺎ ﻋﺒﺪﺍﻟﺤﻤﯿﺪ ﺍﻗﺪﺍﻡ ﺗﺮﻭﺭﯾﺴﺘﯽ ﻋﻠﯿﻪ ﻣﺮﺯﺑﺎﻧﺎﻥ ﺭﺍ ﻣﺤ

مهمترین محدودیت هایی که دولت تاجیکستان برای مسلمان

محافل انس با قرآن مایه نزدیکی به درگاه خدای متعال

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات