b_0_0_0_10_images_886768_186.jpg

Asasnews:دادستان شهرستان دنا هم با تایید کاشت گیاه مخدر ماری‌جوانا در یک واحد گلخانه‌ای در یکی از روستاهای این شهرستان اظهار داشت: کشت این گیاه مخدر در هفت هکتار صحت ندارد و در حدود یک هکتار این کشت انجام گرفته است.

رئیس‌ جهاد کشاورزی دنا در استان کهکیلویه و بویراحمد با تایید کاشت "ماری‌جوانا" در یکی از گلخانه‌های این شهرستان اظهار داشت: متاسفانه فردی با عنوان اشتغالزایی مددجویان کمیته امداد امام، تسهیلاتی حدود ۴۰۰ میلیون تومان دریافت و در همان گلخانه، گیاه مخدر ماری‌جوانا کاشته است.

 فضل‌الله آذرفر به خبرنگار ایلنا در یاسوج گفت: فردی با عنوان این که برای تعدادی از مددجویان تحت پوشش کمیته امداد امام شهرستان دنا فرصت شغلی فراهم می‌کند، حدود ۴۰۰ میلیون تومان از این نهاد حمایتی تسهیلات گرفته و البته خود وی نیز اعتباراتی را هم برای راه‌اندازی این گلخانه هزینه کرده است.

وی با بیان این که این گلخانه از حدود سه سال پیش تعطیل شده است، خاطرنشان کرد: متاسفانه به دلیل مشکلاتی که بین سرمایه‌گذار و دستگاه‌های مرتبط پیش آمد، این گلخانه به مدت سه سال تعطیل و جزو واحدهای تعطیل شده کشاورزی در شهرستان دنا محسوب می‌شد.

رئیس جهاد کشاورزی دنا در استان کهکیلویه و بویراحمد افزود: کشت گیاه مخدر ماری‌جوانا در این‌ گلخانه از حدود ۲ ماه پیش آغاز شده و ما نیز واقعا فکر می‌کردیم این کارگاه تعطیل شده است.

آذرفر، زمان ۲ ماهه برای کشت و ثمردهی گیاه ماری جوانا را کافی دانست و تصریح کرد: البته این که گفته می‌شود کشت ماری‌جوانا در هفت هکتار شکل گرفته را قبول ندارم و حتی معتقدم کمتر از یک هکتار هم بوده است.

دادستان شهرستان دنا هم با تایید کاشت گیاه مخدر ماری‌جوانا در یک واحد گلخانه‌ای در یکی از روستاهای این شهرستان اظهار داشت: کشت این گیاه مخدر در هفت هکتار صحت ندارد و در حدود یک هکتار این کشت انجام گرفته است.

سیدعلی ملک‌حسینی گفت: متاسفانه فردی حدود یک هکتار از سطح گلخانه‌ای را در یکی از روستاهای شهرستان‌های دنا اقدام به کشت ماری‌جوانا کرده که به همین اتهام دستگیر و اکنون در اختیار دستگاه قضایی است.

وی از دستگیری و بازداشت ۲ نفر در این ارتباط خبر داد و خاطرنشان کرد: یکی از دستگیرشدگان آزاد و فرد دیگر هم اکنون در بازداشت است.

تکذیبیه کمیته امداد :

مدیرکل طرح‌های اقتصادی و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی (ره) ضمن تکذیب خبری که در آن گفته شده بود یکی از مددجویان استان کهگیلویه و بویر احمد از محل تسهیلات دریافتی کمیته امداد ماری جوانا کشت کرده‌است، گفت: کمیته امداد بین ۳ تا ۵ سال پس از پرداخت وام بر طرح‌های اقتصادی مددجویان نظارت می‌کند.

دکتر علی اکبر خادمی، در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به ساز و کار پیش بینی شده در مجموعه کمیته امداد درباره هرگونه انحراف در نوع استفاده از تسهیلات پرداخت شده نیز، افزود: پیش از پرداخت وام نیز تعهدنامه‌هایی از مددجویان گرفته می‌شود که مربوط به حسن انجام کار است تا آنها مکلف باشند تا تسهیلات را در مسیر خودش مورد استفاده قرار دهند. در صورتی که کمیته امداد متوجه شود سوءاستفاده‌ای صورت گرفته است یا به هر دلیل مسیر اشتغال زایی به خطا رفته است -که البته تعداد آن بسیار پایین است- از همین مسیر قانونی که از قبل پیش بینی شده است، استفاده می‌کنیم.

خادمی با اشاره به مبلغ وام‌های پرداخت شده از سوی کمیته امداد نیز افزود: سقف وام‌های مددجویان کمیته امداد ۷۵ میلیون تومان است. همچنین تسهیلات کارفرمایی نیز وجود دارد که سقف آن ۱۰۰ میلیون تومان است. یعنی به یک کارفرما ۲۰ میلیون به ازای بکارگیری هر مددجو تا سقف پنج نفر وام پرداخت می‌شود. بنابراین عدد و ارقامی که نزدیک به ۴۰۰ میلیون عنوان شده و ادعا شده کمیته امداد آن را پرداخت کرده است، در چارچوب وام‌های کمیته امداد نمی‌گنجد.

به گفته وی متوسط وام‌های کمیته امداد که سال گذشته پرداخت شده در کل کشور حدود ۱۷.۵ میلیون تومان بوده است یعنی کمیته امداد با متوسط ۱۷.۵ میلیون تومان به ازای هر طرح اشتغالزایی توانسته است ۳۶ هزار ظرفیت اشتغال ایجاد کند.

مدیرکل طرح‌های اقتصادی و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی (ره) افزود: همچنین فردی که این خبر از وی نقل قول شده است در صحبتی که با مدیرکل کمیته امداد استان کهگیلویه و بویر احمد داشته، صحبتش را تکذیب کرده و گفته که منظورش مجموعه کمیته امداد نبوده است. ما هم این خبر را تکذیب می‌کنیم. فردی که ماری جوانا کشت کرده است نه مددجوی کمیته امداد بوده و نه کارفرمایی بوده است که تکفل اشتغال مددجویان کمیته امداد را به عهده داشته باشد، به این ترتیب اقدام وی از محل وام‌های کمیته امداد نبوده است. هر گونه ارتباطی را تکذیب می‌کنیم ضمن اینکه مجموعه کمیته امداد در حوزه اشتغال زایی با دستگاه‌های اجرایی کشور کاملا ارتباط نزدیک و همسویی دارد. کمیته امداد با جهاد کشاورزی هم در سطح وزیر و معاونین وزیر و مدیران کل تا سطح ادارات کل استان و شهرستان کاملا همکاری نزدیکی دارد و سیاست‌های آنها را هم در حوزه دامپروری و هم در حوزه کشاورزی دنبال می کند.

مطالب مرتبط:

لاوروف: دعوت به تغییر نظام در سوریه، نفاق است

افزایش چشمگیر خطر فقر در بین زنان آلمانی

مولانا توکلی:توهین کنندگان به مقدسات اهل سنت آب در

تبدیل ساختمان پلیس به مسجد در بیرمنگام انگلیس

نامه صریح و بی مقدمه نماینده ولی فقیه در گلستان به

ترکیه: استقلال کُردهای عراق به جنگ داخلی منجر می‌ش

برگزاری نماز استسقاء در شهرستان تایباد

۲۰هزار مسجد در شین کیانگ چین وجود دارد

300 کشته در درگیری های اخیر داعش و طالبان

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات