b_0_0_0_10_images_13970528085745871150713210.jpg

Asasnews:رئیس جمهوری آمریکا در پیامی توئیتری بار دیگر بر این نکته تصریح کرد که عربستان سعودی و دیگر کشورهای ثروتمند خاورمیانه باید جای آمریکا، مخارج و هزینه‌های پرداختی از سوی ایالات متحده را پرداخت کنند.

ترامپ در توئیت خود تأکید کرد که به جای پرداخت پول‌هایی برای خرج کردن در خاورمیانه به دنبال توسعه ایالات متحده، ارتش آن و کشورهایی است که به آمریکا کمک می‌کنند.

متن پیام توئیتری ترامپ به شرح زیر است:

ایالات متحده پرداخت مضحک سالانه 230 میلیون دلاری خود برای توسعه در سوریه را متوقف کرده است. عربستان سعودی و دیگر کشورهای ثروتمند خاورمیانه باید پرداخت‌ها به جای ایالات متحده را آغاز کنند. من می‌خواهم ایالات متحده، ارتش‌مان و کشورهایی که به ما کمک می‌کنند را توسعه بخشم!

ترامپ پیشتر نیز به صراحت از عربستان سعودی خواسته بود تا هزینه حضور نظامیان ایالات متحده را در سوریه پرداخت کند. وی همچنین در دیدار با ولیعهد سعودی در واشنگتن و جلوی دوربین‌های تلویزیونی با اشاره به خریدهای تسلیحاتی عربستان از آمریکا، و پس از برشمردن خریدهای نظامی ریاض و فرصت‌های اشتغال ایجاد شده به خاطر این خریدها برای کارگران آمریکایی، خطاب به محمد بن سلمان گفت که شما پول دارید، سلاح‌های بیشتری از آمریکا خریداری کنید.

مطالب مرتبط:

عملیات شناسایی داعش در 18 شهر ترکیه

کشته و زخمی شدن حدود 30 هزار عراقی در سال 2015

روسیه احتمال ارتباط بمبگذاران با گروه داعش را بررس

 

اظهارات شیخ محد صالح پردل عالم شاخص اهل سنت

ادعاهای روزنامه قطری العرب بر علیه ایران

تروریستی که از سختی زندگی زیرچتر داعش سخن گفت

احتمال برکناری ترامپ با توسل به متمم 25‌ قانون اسا

مولانا عبدالحمید : «دعا» از عبادات‌ بزرگ است که سب

وسوالی «سنگین» در ولایت «هلمند» توسط طالبان تصرف ش

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز