b_0_0_0_10_images_923056_683.jpg

Asasnews:کره شمالی اعلام کرد آمریکا در مذاکرات خلع سلاح اتمی شبه جزیره صادق نیست و در برنامه ها و راهبردهایش ابهامات زیادی وجود دارد.

به گزارش ایرنا، خبرگزاری کره شمالی روز یکشنبه در گزارشی تحلیلی نوشت: رهیافت های خصمانه آمریکا و عمل نکردن دونالد ترامپ رییس جمهوری آن کشور به تعهداتش باعث شده است تا برنامه خلع سلاح اتمی شبه جزیره کره به بن بست برسد.

این گزارش می افزاید که رهبران دو کشور توافقاتی در اجلاس سنگاپور در دو ماه گذشته داشتند اما آمریکا آنها را عملی نکرده است.

خبرگزاری کره شمالی ادامه می دهد که بی صداقتی و عمل نکردن آمریکا به تعهداتش، باعث شده است تا شعار غیراتمی شدن کره شمالی به صورت «قابل تایید، برگشت ناپذیر و با راستی آزمایی» معنایش را از دست بدهد.

همزمان رسانه های دیگر کره شمالی از جمله روزنامه 'رودونگ سینمون' ارگان حزب کار این کشور نیز یک بار دیگر آمریکا را به یکجانبه گرایی و رفتار گنگستری متهم کرده است.

این گزارش ها تاکید می ورزد که دولت آمریکا با فشارها و چالش هایی نیز از داخل برای توقف فرایند صلح در شبه جزیره کره روبروست این افراد فقط بر غیراتمی شدن تاکید می ورزند در حالی که اجازه اقدامی از سوی دولت آمریکا نمی دهند.

کره شمالی همچنین از آمریکا خواسته است رسما پایان جنگ کره در سال 1953 میلادی را اعلام کرده و راه را برای امضای رژیم دایمی صلح باز کند ولی واشنگتن تاکنون در این مورد حاضر به اقدام نشده است.

 

مطالب مرتبط:

حمایت از داعش دامن علمای عرب را گرفت

ا

ژاپنی ها از ترس حمله اتمی کره شمالی، پناهگاه های آ

مولانا محمد گل :ظهور نحله های فکری مختلف مسئولیت ج

عملیات ارتش فرانسه علیه داعش درموصل

درخواست پناهندگی نظامیان ترک ناتو ازکشورهای عضو

ا

تداوم سیاست های تفرقه افکنانه لندن در دنیای اسلام

مفتی اهل سنت عراق خواستار خروج نیروهای خارجی از ای

اعلام زمان و مکان تشییع جنازه مولوی علی بائی +زندگ

دستور دولت ترامپ به ارتش آمریکا برای آمادگی جنگ جه

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات