b_0_0_0_10_images_416189_437.jpg

Asasnews:حملات گروه طالبان که در چند روز گذشته در سطح استان غزنی افغانستان جریان داشت، پنج شنبه شب  بر شهر غزنی مرکز آن استان در ۱۴۵ کیلومتری شهر کابل پایتخت این کشور متمرکز شد و با ورود مهاجمان، این شهر در آستانه سقوط قرار گرفت.

یکی از ساکنان شهر غزنی روز جمعه در گفت و گوی تلفنی با ایرنا، گفت که حدود ۱۰۰ مقر نیرو‌های امنیتی در غزنی بدست طالبان افتاده است و در حال حاضر درگیری در حوالی ساختمان‌های فرماندهی پلیس و استانداری بشدت جریان دارد و مهاجمان در این حملات از سلاح‌های سنگین استفاده می‌کنند.

این فرد که خواست نامش بیان نشود افزود، ساختمان فرماندهی پلیس آتش گرفته و تنها صدای شلیک پراکنده به گوش می‌رسد و بخش‌های زیادی از ساختمان فرماندهی در دست طالبان قرار دارد و درگیری در ساختمان استانداری نیز بشدت جریان دارد.

وی در مورد میزان تلفات طالبان و نیرو‌های امنیتی اطلاعی نداشت و تنها گفت که احتمال دارد فرمانده پلیس در بیرون از شهر مانده باشد، زیرا وی برای یک عملیات به یکی از شهرستان‌های نزدیک غزنی رفته بود.

هنوز مقامات رسمی افغانستان درمورد این رخداد گزارشی منتشر نکرده اند. غزنی یکی از استان‌های نا امن افغانستان است که بخش‌های زیادی از آن در گذشته نیز تحت کنترل طالبان بود، افراد طالبان پیش از این نیز بطور پراکنده به شهر غزنی حمله کرده و شکست خورده بودند.

 

مطالب مرتبط:

توسل از دیدگاه اهل سنت

زندگینامه صحابه کرام عبدالله بن عباس

فرانسه به مراکز شیمیایی سوریه حمله می کند

داستان امیلی , خطرناکترین زن داعشی

همسر وزیر جنگ داعش در استانبول دستگیر شد

 

زن مسلمان رقیب پوتین در انتخابات کیست؟

از قتل تا ترور روایت گری های گوناگون از یک رویداد

برخورد سرباز اسرائیلی با بچه های فلسطینی

عذرخواهی پیت هوکسترا سفیر جدید آمریکا در هلند از م

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز