b_0_0_0_10_images_880x495_cmsv2_575aac87bec856bb823d61fdabfa35aa3257066.jpg

Asasnews: برندن لوئیس، رئیس حزب محافظه کار بریتانیا روز سه شنبه از بوریس جانسون وزیر امور خارجه سابق این کشور خواست به دلیل به سخره گرفتن مسلمانانی که برقع یا نقاب به چهره دارند، به صورت رسمی عذرخواهی کند.

وزیر امور خارجه سابق بریتانیا که به ارتکاب اشتباهات فاحش و ایراد سخنان تحریک آمیز شهرت دارد روز دوشنبه در گفتگو با روزنامه دیلی تلگراف ضمن درخواست برای ممنوعیت استفاده از برقع در مکان های عمومی، این پوشش اقلیت بسیار کوچک مسلمانان را «مسخره» و «عجیب» توصیف کرده بود.

وی همچنین پا را از این فراتر گذاشته و زنانی را که از این پوشش برای حجاب خود استفاده می کنند، به «صندوق های پستی» و «دزدان بانک» تشبیه کرده بود.

پس از واکنش های منفی زیادی که این سخنان در جامعه بریتانیا برانگیخت، رئیس حزب محافظه کار با انتشار توییتی از بوریس جانسون خواست به دلیل ایراد این سخنان عذرخواهی کند.

واکنش نخست وزیر و شورای مسلمانان بریتانیا

ترزا می، نخست وزیر بریتانیا نیز اندکی بعد به جمع منتقدان پیوست. او در حاشیه سفر به اسکاتلند با اشاره به اینکه سخنان بوریس جانسون احساسات و عواطف بسیاری را جریحه دار کرده، افزود: «بدین ترتیب من از این نظر با براندون لوئیس موافقم و فکر می کنم که زن ها باید حق انتخاب پوشش خود را داشته باشند.»

این درحالیست که به گفته نزدیکان آقای جانسون، وزیر خارجه سابق بریتانیا قصدی برای انجام عذر خواهی ندارد. یکی از این افراد برای توضیح گفته است: «حمله به این نقطه نظر خیلی مضحک است. ما نباید به این دام بیافتیم که جلوی هر گونه بحث و اظهار نظر در باره مسائل دشوار گرفته شود.»

سخنان بوریس جانسون از دیدگاه الیستر بارت، وزیر مشاور در امور خارجه بریتانیا نیز بسیار «تهاجمی و زهردار» توصیف شده است.

شورای مسلمانان بریتانیا در موضع گیری نسبت به این موضوع تاکید کرده است که استفاده عمدی بوریس جانسون از این کلمات آنهم در یک روزنامه ملی به نوعی «بالا کشیدن چکمه های راست افراطی» است. به اعتقاد این شورا عذرخواهی کمترین توقع در این زمینه است و حزب محافظه کار باید به رواج اسلام هراسی در میان اعضای خود توجه بیشتری کند.

 

مطالب مرتبط:

شهاب کروئیتینی باعث نابودی جهان خواهد شد ، در سال

دونالدترامپ : علیه ایران دست به اقدام نظامی می زنی

 

افزایش زادوولد مسلمانان نسبت به مسیحیان در ۲۰ سال

طرح ابتکاری آموزش قرآن به ناشنوایان در غزه

کاروان کمکهای انسان دوستانه الجزایر برای مسلمانان

 

امام جمعه اهل سنت درگز بر حمایت مسلمانان از سرزمین

آموزش زنان پلیس افغانستان در ترکیه

 

علمای اصیل اهل سنت و تلاش های انحرافی

پس از ۶ سال، کلنگ ساخت مسجد بندیگو در استرالیا زده

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات