b_0_0_0_10_images_FT_180724_westernEuropeMuslims_featured640px.jpg

Asasnews:براساس نتایج یک تحقیق جدید که از سوی مرکز پژوهشی پیو در ۱۵ کشور در سرتاسر اروپای غربی انجام شده، افرادی که شخصا یک مسلمان را می شناسند، نسبت به بقیه مردم نظرات مثبت تری در مورد مسلمانان و عقایدشان دارند. در مقابل، در این جامعه آماری صرفا دانستن مطلبی در مورد اسلام، به اندازه آشنایی با مسلمانان موجب احساسات مثبت نسبت به این دین نشده است.

این الگو در چندین سوال مختلف که مرکز تحقیقاتی پیو از غیرمسلمانان ساکن در اروپای غربی در مورد نگرش آنها نسبت به مسلمانان پرسیده، کاملا مشهود است. از جمله در این پرسش ها از افراد سوال شده است آیا آنها فکر می کنند اسلام با ارزش ها و فرهنگ کشورشان سازگار است یا خیر؟ و آیا تمایل دارند یک مسلمان را به عنوان عضوی از خانواده خود بپذیرند یا خیر؟

 b_0_0_0_10_images_FT_180724_westernEuropeMuslims_disagree640px.png

یکی از سوالاتی که این مرکز از اروپایی های غربی غیرمسلمان پرسید این بود که آیا آنها با این گفته که «مسلمانان در قلبشان می خواهند عقاید خود را برهرکسی در کشور تحمیل کنند» موافق هستند یا مخالف؟ در سوئیس که جمعیت مسلمان نسبتا زیادی دارد و مسلمانان حدودا ۶ درصد از کل جمعیت این کشور را تشکیل می دهند، کسانی که شخصا یک مسلمان را می شناسند ۳۷ درصد بیشتر از کسانی هستند که با این گفته مخالف نیستند. بیشتر از ۸۰ درصد (۸۵ درصد) از کسانی که یک مسلمان را می شناسند می گویند با این جمله مخالفند، در مقایسه با ۴۸ درصد از افرادی که مسلمانی را نمی شناسند.

همچنین در این زمینه اختلاف نظر زیادی در سایر کشورها مانند انگلستان (۳۷ درصد)، اتریش (۳۵درصد)، آلمان (۳۴درصد)، ایرلند (۲۹درصد)، ایتالیا (۲۷درصد)، دانمارک (۲۶درصد) و فرانسه (۲۴درصد) وجود دارد.

درمقابل اختلاف نظری اندک در میان افزادی که اظهار می کنند دانش زیاد یا متوسط درباره اسلام دارند، با کسانی که اطلاعات کمتر یا هیچ گونه اطلاعاتی درباره اسلام ندارند، وجود دارد. صرف نظر از سطح دانش افراد مورد بررسی در مورد اسلام، سهم مشابهی از مردم کشورهایی که مورد مطالعه قرار گرفتند، مخالف این گفته هستند که مسلمانان «می خواهند عقاید مذهبی خود را بر هرکسی در کشور تحمیل کنند». برای مثال در سوئیس بزرگسالانی که دانش زیاد یا متوسط درباره اسلام دارند تنها ۴ درصد بیشتر از کسانی که دانش بسیار کمی درمورد اسلام دارند، مخالف این گفته هستند.

 b_0_0_0_10_images_FT_180724_westernEuropeMuslims_know420px.png

در این منطقه، سهم افرادی که می گویند شخصا یک مسلمان را می شناسند (۶۷ درصد) بیشتر از کسانی است که می گویند اطلاعات زیاد یا متوسط درباره اسلام دارند (۳۷ درصد). در فرانسه که بالاترین درصد جمعیت مسلمان در اروپای غربی را داراست (۹ درصد)، تعداد بزرگسالانی که می گویند شخصا یک مسلمان را می شناسند (۷۹ درصد) تقریبا دو برابر کسانی است که می گویند دست کم دانش اندکی درمورد اسلام دارند (۴۰ درصد).

بر اساس تحقیق دیگری که پیش از این در مرکز پژوهشی پیو انجام شده، درحالی که شناختن یک مسلمان در کشورهای غربی اروپایی بسیار رایج است، در ایالات متحده امریکا تنها ۴۵ درصد از بزرگسالان گفته اند کسی را می شناسند که مسلمان باشد.

پژوهش حاضر در حالی در اروپای غربی اجرا شد که بحث های سیاسی زیادی در سراسر منطقه در مورد نقشی که اسلام و مسلمانان باید در جامعه ایفا کنند، مظرح است. تنها درسال گذشته این موضوع نقش مهمی در انتخابات ملی در تعدادی از کشورهای اروپای غربی از جمله انتخابات ۲۰۱۷ اتریش و آلمان و انتخابات ۲۰۱۸ ایتالیا داشت.

منبع: پیو 

POLLS.SHAFAQNA.COM

 

 

مطالب مرتبط:

مولانا عبدالحمید اقدام تروریستی علیه مرزبانان را ب

شیخ عبدالباعث قتالی : امربه معروف و نهی از منکر از

داعش در سراشیب شکست های نظامی و اقتصادی

کشف انبار بزرگ سلاح و تجهیزات نظامی در نزدیکی مسجد

مولانا عبدالحمید حمله تروریستی به مرزبانان در میرج

جایزه 5 میلیون دلاری پسر مرسی برای سر پادشاه عربست

«

عزیز آخوند:مسلمانان باید اصل رحماء بینهم را مد نظر

1000 نفر ترامپ را در سفر به فلسطین اشغالی همراهی م

تظاهرات مسیحیان امریکا درحمایت از اقلیت مسلمانان

ا

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز