b_0_0_0_10_images_917513_797.jpg

Asasnews:وزارت دفاع افغانستان خبر داد که پس از اعلام استراتژی جدید ترامپ برای افغانستان برای نخستین بار نیروهای ویژه آمریکایی در ولایت «فراه» واقع در غرب افغانستان و در نزدیکی مرز ایران مستقر شدند.

ژنرال «محمد رادمنش» سخنگوی وزارت دفاع افغانستان به «صدای آمریکا» گفت که برای نخستین بار پس از اعلام استراتژی ترامپ برای افغانستان تیم نیروهای ویژه آمریکایی در ولایت «فراه» مستقر شده‌اند.

وی تأکید کرد که این نیروها در چهارچوب مأموریت «حمایت قاطع» برای آموزش، مشاوره و کمک به نیروهای امنیتی افغان به این ولایت غربی اعزام شده‌اند و نقش رزمی در میدان‌های نبرد نخواهند داشت.

با این حال این نظامیان برای ایفای نقش مشاوره‌ای خود کنار نیروهای افغان در میدان نبرد حاضر خواهند شد.

سپاه «207 ظفر» نیز با انتشار بیانیه کوتاهی ضمن تأیید این خبر گفت که این تیم برای «سرکوب گروه‌های تروریستی» شنبه‌شب در فرودگاه فراه مستقر شده است.

فراه حدود 48 هزار کیلومترمربع، چیزی حدود نیمی از مساحت کره جنوبی، وسعت دارد و از شمال به هرات، شمال شرق به غور، جنوب شرق به هلمند، جنوب به نیمروز و از غرب نیز با ایران همسایه است.

این ولایت چهارمین ولایت بزرگ افغانستان محسوب می‌شود و جمعیتی بالغ بر 925 هزار نفر در 11 شهرستان آن به‌طور پراکنده زندگی می‌کنند.

فراه به‌عنوان ولایت هم‌مرز با ایران اهمیت ویژه‌ای برای واشنگتن دارد و ترامپ که از آغاز دوره ریاست جمهوری‌اش همواره بر طبل ایران‌هراسی و جنگ علیه این کشور کوبیده، اگر به‌راستی بخواهد اقدامی علیه جمهوری اسلامی انجام دهد پایگاه نظامی در این ولایت و همچنین فرودگاه ولایت فراه موقعیت بسیار استراتژیکی خواهد شد.

حامد کرزی رئیس جمهور سابق افغانستان نیز اخیراً تصریح کرد که حضور نظامی آمریکا در افغانستان به‌دلیل رقابت با کشورهای منطقه از جمله چین، روسیه و ایران است.

 

مطالب مرتبط:

"طالبان" هرگز وارد مذاکره نخواهد شد

حمایت مالی ترک‌های اروپا از مسلمانان میانمار

مولانا فیض محمد سادات:جامعه اسلامی باید به سنت و ر

"پاکستان" نقش مهمی در تنش‌های ایران و عربستان ایفا

عید قربان و شرایط دنیای اسلام

نرم افزار کاربردی «تشخیص حلال» در مالزی ساخته شد

میدل ایست:حضور محافظان محمد بن سلمان در بین متهمان

بازیهای رایانه ای با مضامین اسلام ستیزی

سال 2015؛ سال کشتار غیرنظامیان افغانستان

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات