b_0_0_0_10_images_n00630969b.jpg

Asasnews: وزارت امور خارجه در انتخاب خانم‌ها و هموطنان اهل تسنن به عنوان سفیر اقدامات خوبی انجام داده و باید بر مبنای شایستگی و تعهد آن را ادامه دهد.

روزنامه ایران نوشت: رئیس‌ جمهوری سفرای جدید جمهوری اسلامی ایران در لهستان، ژاپن، واتیکان، ایتالیا، ایرلند، اسلوونی، فنلاند، لبنان، قزاقستان، اوکراین، مالی، ‌کلمبیا، بلغارستان و سفیر و نماینده دائم کشورمان در دفتر سازمان ملل متحد در ژنو، را به تلاش مضاعف به منظور تقویت و تحکیم مناسبات سیاسی، اقتصادی و فرهنگی کشورمان در عرصه بین‌المللی توصیه کرد.

روحانی در این دیدار توجه به اولویت مسائل اقتصادی در روابط و مناسبات خارجی کشورمان را مورد تأکید قرار داد و اظهار داشت: اگر هر کدام از شما یک گام مهم در زمینه مسئله اقتصادی بویژه در  تقویت همکاری شرکت‌ها و بنگاه‌های بخش خصوصی کشورمان با کشورهای محل مأموریت خود بردارید، می‌تواند بسیار حائز اهمیت باشد.

رئیس جمهوری تصریح کرد: باید شرایط کنونی و تهدید و فشار موجود از سوی دولت امریکا را به فرصتی برای توسعه و پیشرفت روزافزون تبدیل کنیم و بی‌تردید می‌توانیم از این شرایط به خوبی عبور کنیم. وی همچنین با اظهار خرسندی از انتخاب خانم پروین فرشچی به عنوان سفیر کشورمان در فنلاند، اظهار داشت: از اینکه فرصتی فراهم آمده تا خانم‌ها لیاقت و استعداد خود را در صحنه‌های خارجی و مجامع بین‌المللی نیز نشان دهند، بسیار خوشحال هستیم و این گونه اقدامات در شرایطی که به گونه‌ای تبلیغ می‌کنند که اسلام و ایرانی‌ها با حضور زنان در عرصه‌های مدیریتی و اجتماعی مخالفند، می‌تواند بسیار مؤثر و تأثیرگذار باشد.

روحانی افزود: وزارت امور خارجه در انتخاب خانم‌ها و هموطنان اهل تسنن به عنوان سفیر اقدامات خوبی انجام داده و باید بر مبنای شایستگی و تعهد آن را ادامه دهد.

 

مطالب مرتبط:

ائتلاف آمریکایی: داعش در موصل در شرف شکست کامل است

راه اندازی بورس تحصیلی حقوق اسلامی در دانشگاه هارو

ا

شیخ امینی :تقلید از ائمه مذاهب کاملا منطبق با علم

جنجال سوء استفاده از زنان در فوتبال افغانستان

اقدام میهن پرستانه مغازه داران قطری

معاون رياست حج اوقاف غور به گروه طالبان پیوست

جنگ سنی و شیعه را تحریم کنید

۱۹ زن کرد توسط داعش زنده‌ سوزانده‌ شدند

افنذی مهاجری :روز شهادت امام حسین یکی از تاریک تری

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز