b_0_0_0_10_images_969403_852.jpg

Asasnews:در واکنش به تصویب قانون نژادپرستانه دولت یهود توسط رژیم صهیونیستی، گروه‌های فلسطینی توسعه دامنه مقاومت‌های مردمی در واکنش به سیاست‌های نژادپرستانه این رژیم را خواستار شدند.

این گروه‌ها در بیانیه‌ای با اشاره به تصویب قانون دولت یهود تاکید کردند که رژیم اشغالگر هر روز ابعاد جدیدی از سیاست‌های نژادپرستانه خود را نشان می‌دهد.

در این بیانیه بر ضرورت حفظ وحدت ملی از طریق تلاش برای پایان دادن به اختلافات و ایستادگی در برابر دشمن صهیونیستی و حملات این رژیم تاکید شد.

گروه‌های فلسطینی در ادامه این بیانیه اعلام کردند که روز جمعه آینده روز حضور گسترده شهروندان فلسطینی در روستای "الخان‌الأحمر" در شرق قدس اشغالی برای ادای نماز در این روستا خواهد بود.

پارلمان اردن: هرگز اجازه تحقق رؤیای اسرائیل را نخواهیم داد

کمیته فلسطین در پارلمان اردن در بیانیه‌ای تصویب قانون دولت یهود توسط کنست رژیم صهیونیستی را محکوم کرد.

در این بیانیه آمده است که این قانون نژاد پرستانه یکی از خطرناک‌ترین قوانین به شمار می‌رود، زیرا از مفادی تشکیل شده که بر برتری نژادی یهود تاکید می‌کند و تبعیض علیه اعراب را قانونی و توجیه پذیر می‌داند.

کمیته فلسطین در پارلمان اردن این قانون را مشروعیت‌بخشی رسمی به سیاست‌های نژادپرستانه رژیم صهیونیستی، آپارتاید، و پاکسازی نژادی فلسطینیان از طریق اعطای امتیازات روشن به قوم یهود و سلب این امتیازات از غیر یهود دانست.

وزارت خارجه مصر امروز شنبه در بیانیه‌ای ضمن محکوم کردن تصویب قانون نژادپرستانه دولت یهود توسط کنست رژیم صهیونیستی تاکید کرد که این قانون فرصت‌های تحقق صلح و رسیدن به حل عادلانه و فراگیر مسئله فلسطین را از بین می‌برد.

این وزارتخانه همچنین درباره پیامد‌های احتمالی این قانون برای حق بازگشت آوارگان فلسطینی به وطنشان که قوانین بین‌المللی بر آن صحه گذاشته‌اند، هشدار داد.

ابراهیم کالین سخنگوی ریاست جمهوری ترکیه نیز در مقاله‌ای درباره تصویب قانون «کشور یهود» در پارلمان رژیم صهیونیستی در روزنامه «دیلی صباح» نوشت: اسرائیل و بنیامین نتانیاهو نخست وزیرش با پشتیبانی دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا بیشرمانه تلاش می‌کند تا اشغال سرزمین فلسطین را قانونی کند و جهان اسلام را به چالش بکشد.

در مقاله سخنگوی ریاست جمهوری ترکیه در این خصوص آمده است: این قانون باید به عنوان اقدام نژادپرستانه و حمایت رسمی از سیستم آپارتاید ارزیابی شود. اسرائیل آخرین میخ را با این اقدام بر تابوت امید دستیابی به راه حل دو دولت مستقل زد.

سخنگوی ریاست جمهوری ترکیه در این یادداشت تصریح کرد: هر کسی که به عدالت و صلح اطمینان دارد، باید این قانون را رد کند. براساس این قانون که اسرائیل را کشور تاریخی تمام یهودیان در سراسر جهان معرفی می‌کند، تنها مردم یهودی در آن از حق تعیین سرنوشت خود برخوردار هستند. این امر به منزله یک پیام وحشتناک برای اقلیت و میلیون‌ها آواره فلسطینی در اسرائیل که در مناطق تحت اشغال اسرائیل به سر می‌برند و موقعیت رسمی ندارند، است. موقعیت شهروندان فلسطینی تبار اسرائیل که در حال حاضر به عنوان شهروند درجه دو دیده می‌شوند، در پی تصویب قانون مذکور بدتر خواهد شد.

پارلمان رژیم صهیونیستی بامداد پنجشنبه بعد از هفت سال قانون جنجال‌برانگیز موسوم به "دولت یهود" را تصویب کرد که فلسطینی‌های ساکن اراضی اشغالی آن را نژادپرستانه و مقدمه‌ای برای آپارتاید دانستند. گروه‌های مقاومت فلسطین از جمله حماس و جهاد اسلامی این قانون را شدیدا محکوم کردند.

 

مطالب مرتبط:

سفر پرخطر دو کودک چینی در جستجوی پدر و مادر

شهرستان «صیاد» افغانستان بدست طالبان سقوط کرد

ا

شروع دور جدید بازداشت ها در عربستان

مدرسه ای برای پیدا کردن شوهر میلیارد

روزهای سیاه داعش در سوریه و عراق

ترامپ: از پوتین بابت اخراج دیپلمات‌هایمان تشکر می‌

صد و بیست هزار مسلمان چینی به بهانه مبارزه با ترور

هشدار سازمان ملل نسبت به عدم بازگشایی پارلمان کردس

 

آمریکا روز دوشنبه تحریم‌های بیشتری را علیه ایران ا

 

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات