b_0_0_0_10_images_irendayacom_409.jpg

اساس نیوز ؛ پاپ فرانسیس رهبر مذهبی کاتولیک ها در مراسمی بی سابقه به همراه پاتریارک های شرق (کاتولیک ها، ارتدوکس ها و پروتستان ها) برای صلح در خاورمیانه فراخوان داد.


پاپ فرانسیس روز شنبه (دیروز) در شهر باری در جنوب ایتالیا طی مراسمی بی سابقه با حضور تمام پاتریارک های کلیساهای شرقی (کاتولیک، پروتستان و ارتدوکس) به دعا برای صلح در خاورمیانه پرداخت و گفت: در حالی که خاورمیانه می گرید، دیگران در جستجوی قدرت و ثروت آن را زیر پا لگدمال می کنند.

پاپ خواستار دعا برای صلحی شد که قدرتمندان نتوانسته اند در خاورمیانه پیدا کنند و افزود: در این منطقه زیبا بویژه در سال های اخیر، یک تیرگی شدید، خشونت، نابودی، اشغال، انواع افراط گرایی و مهاجرت های اجباری در سکوت خیلی ها و با همدستی خیلی ها شکل گرفته است.

پاپ از بی تفاوتی هایی که منجر به کشته شدن در خاورمیانه می شود شکایت کرد و افزود: سرزمینی که امروز می گرید، رنج می برد و سکوت می کند در حالی که دیگران آن را در جستجوی قدرت و ثروت لگدمال می کنند.


رهبر مذهبی کاتولیک ها در این مراسم ضمن ابراز نزدیکی با اقلیت های قومی و مذهبی در منطقه خاورمیانه گفت: خاورمیانه تقاطع تمدن و گهواره مذاهب بزرگ یکتاپرست است. این سنت یک گنج است که باید با تمام قدرتمان حفظ کنیم. زیرا در خاورمیانه ریشه های روح ما وجود دارند.

مطالب مرتبط:

انتخابات ریاست جمهوری ترکمنستان و حاشیه های آن

افشاگریهای علی عبدالله صالح علیه عربستان

 

امجد آخوند نظری: قرآن کتاب رهایی بخش تمام بشریت اس

منصور هادی: همه درها برای صلح دائم با حوثی‌ها باز

تحسین حماس از شهید فلسطینی

روبرت هاوارد از پذیرش پیشنهاد ترامپ خودداری کرد

اسرائیل دشمن مسلمانان نیست!

 

یلدریم: مبارزه‌ ما علیه گروه داعش با متحدان مان ص

سکوت آل سعود در برابر کشتار اهل سنت به دست تکفیری‌

آخرین خبرهای اهل سنت

کانال تلگرام اساس نیوز