b_0_0_0_10_images_irendayacom_409.jpg

اساس نیوز ؛ پاپ فرانسیس رهبر مذهبی کاتولیک ها در مراسمی بی سابقه به همراه پاتریارک های شرق (کاتولیک ها، ارتدوکس ها و پروتستان ها) برای صلح در خاورمیانه فراخوان داد.


پاپ فرانسیس روز شنبه (دیروز) در شهر باری در جنوب ایتالیا طی مراسمی بی سابقه با حضور تمام پاتریارک های کلیساهای شرقی (کاتولیک، پروتستان و ارتدوکس) به دعا برای صلح در خاورمیانه پرداخت و گفت: در حالی که خاورمیانه می گرید، دیگران در جستجوی قدرت و ثروت آن را زیر پا لگدمال می کنند.

پاپ خواستار دعا برای صلحی شد که قدرتمندان نتوانسته اند در خاورمیانه پیدا کنند و افزود: در این منطقه زیبا بویژه در سال های اخیر، یک تیرگی شدید، خشونت، نابودی، اشغال، انواع افراط گرایی و مهاجرت های اجباری در سکوت خیلی ها و با همدستی خیلی ها شکل گرفته است.

پاپ از بی تفاوتی هایی که منجر به کشته شدن در خاورمیانه می شود شکایت کرد و افزود: سرزمینی که امروز می گرید، رنج می برد و سکوت می کند در حالی که دیگران آن را در جستجوی قدرت و ثروت لگدمال می کنند.


رهبر مذهبی کاتولیک ها در این مراسم ضمن ابراز نزدیکی با اقلیت های قومی و مذهبی در منطقه خاورمیانه گفت: خاورمیانه تقاطع تمدن و گهواره مذاهب بزرگ یکتاپرست است. این سنت یک گنج است که باید با تمام قدرتمان حفظ کنیم. زیرا در خاورمیانه ریشه های روح ما وجود دارند.

مطالب مرتبط:

ناتو حق اظهار نظر در خصوص خرید سامانه S-400 از رو

امام‌جمعه اهل‌سنت بستک حوادث تروریستی در تهران را

پخش اذان از بلندگوی مساجد در ازبکستان آزاد شد

مولوی عثمانی :باید درباره دلایل ظهور گروه های افرا

رودخانه ای در کانادا ظرف چند روز ناپدید شد/تصاویر

جمع آوری گیت های الکترونیکی مسجد الاقصی

اقدامات کشورهای عربی در قبال دوحه به نفع مسلمانان

داعش اینترنت موصل را قطع کرد

ابتلا به بیماری آنفلوانزای خوکی در هندوستان ، 20 ب

آخرین خبرهای اهل سنت

کانال تلگرام اساس نیوز