b_0_0_0_10_images_irendayacom_409.jpg

اساس نیوز ؛ پاپ فرانسیس رهبر مذهبی کاتولیک ها در مراسمی بی سابقه به همراه پاتریارک های شرق (کاتولیک ها، ارتدوکس ها و پروتستان ها) برای صلح در خاورمیانه فراخوان داد.


پاپ فرانسیس روز شنبه (دیروز) در شهر باری در جنوب ایتالیا طی مراسمی بی سابقه با حضور تمام پاتریارک های کلیساهای شرقی (کاتولیک، پروتستان و ارتدوکس) به دعا برای صلح در خاورمیانه پرداخت و گفت: در حالی که خاورمیانه می گرید، دیگران در جستجوی قدرت و ثروت آن را زیر پا لگدمال می کنند.

پاپ خواستار دعا برای صلحی شد که قدرتمندان نتوانسته اند در خاورمیانه پیدا کنند و افزود: در این منطقه زیبا بویژه در سال های اخیر، یک تیرگی شدید، خشونت، نابودی، اشغال، انواع افراط گرایی و مهاجرت های اجباری در سکوت خیلی ها و با همدستی خیلی ها شکل گرفته است.

پاپ از بی تفاوتی هایی که منجر به کشته شدن در خاورمیانه می شود شکایت کرد و افزود: سرزمینی که امروز می گرید، رنج می برد و سکوت می کند در حالی که دیگران آن را در جستجوی قدرت و ثروت لگدمال می کنند.


رهبر مذهبی کاتولیک ها در این مراسم ضمن ابراز نزدیکی با اقلیت های قومی و مذهبی در منطقه خاورمیانه گفت: خاورمیانه تقاطع تمدن و گهواره مذاهب بزرگ یکتاپرست است. این سنت یک گنج است که باید با تمام قدرتمان حفظ کنیم. زیرا در خاورمیانه ریشه های روح ما وجود دارند.

مطالب مرتبط:

شروط وزیر جنگ اسرائیل برای توقف حملات به سوریه

نامه آمادگی کره شمالی برای حمله به آمریکا

همپیمان داعش برای آزادی گروگان آلمانی تقاضای 10 می

نماینده اسلام ستیز هلندی به انتشار عکس جعلی علیه م

ا

محاسبه تاریخ تقریبی آغاز جنگ جهانی سوم

سفرنامه تصویری از دیدار هیات اساس نیوز با اهل سنت

تظاهرات هزاران شهروند افغانی در افغانستان علیه داع

ا

دین تهدید ویرانگر جامعه!

مجروح شدن دادستان کل مصر بر اثر انفجار بمب

آخرین خبرهای اهل سنت

کانال تلگرام اساس نیوز