b_0_0_0_10_images_443060_465.jpg

اساس نیوز ؛ سازمان اطلاعات عراق در بیانیه‌ای کشته شدن پسر ابوبکر بغدادی را طی بمباران جنگنده‌های روسیه در تاریخ دوم ژوئیه جاری در مرکز سوریه تایید کرد.


خبرگزاری اعماق وابسته به گروه داعش روز سه‌شنبه تصویری از "حُذیفه البدری" در لباسی افغانی در حالی کلاشنیکوف در دست دارد، منتشر کرده بود.

این خبرگزاری در کنار این تصویر متن تسلیت مرگ پسر بغدادی را هم قرار داده و نوشته بود، او در رویارویی با سربازان ارتش سوریه و نظامیان روس در ایستگاه برق حرارتی در حمص کشته شده است. این در حالی است که سازمان اطلاعات عراق در بیانیه‌ خود کشته شدن پسر بغدادی را در جریان یک درگیری تکذیب کرد و آورد: او در حمله هوایی روسیه کشته شده است.  

گروه اطلاعاتی عراق موسوم به "الصقور" به نقل از یک منبع اطلاعاتی عالی‌رتبه اعلام کرد، آن طور که ادعا شده پسر بغدادی، انتحاری یا حتی جنگجو نبوده بلکه حضورش نمادین و برای همراهی اعضای داعش برای تبلیغات روانی و بالا بردن روحیه باقی مانده‌های داعش بوده است.

این مقام اطلاعاتی عراق تاکید کرد، پسر بغدادی در جریان حمله هوایی روس‌ها در حمص کشته شده و براساس اطلاعات گروه الصقور این بمباران برنامه‌ریزی شده بود و از سه جهت محل حضور ۳۰ تن از سرکردگان داعشی ها و محافظان حذیفه را هدف گرفت. جنگنده‌های روس سه موشک هوشمند را در تاریخ دوم ژوئیه جاری شلیک کردند که کشته شدن ۱۱ تن در این حمله قابل تایید است.

این منبع افزود:‌ پسر بغدادی پیشتر از بمباران جنگنده‌های عراقی در خاک سوریه در تاریخ ۲۲ ژوئن گذشته جان سالم به در برده بود اما در آن حمله دو تن از همراهانش کشته شدند که یکی "سعود محمد الکردی با کنیه ابو عبدالله" و دیگری داماد بغدادی بود که با دختر بغدادی ازدواج کرده و دو فرزند به نام‌های عبدالله و عائشه از او دارد.

b_0_0_0_10_images_nhjnty.jpg

مطالب مرتبط:

نمایندگان اهل سنت استان گلستان سخنان ترامپ را محکو

بقای داعش در اختلاف شیعه و سنی است

اگر مسلمانان نبودند خیلی ها در آتش سوزی می مردند

نشریه وال استریت اسرار صفحه اینستاگرام رئیس جمهور

بز "زابیوکا" فاتح جام جهانی 2018 روسیه را پیش بینی

مایک پامپئو : اگر رهبر کره شمالی مُرد ، از من نپرس

نشست تاریخی سران شبه جزیره؛ دو کشور تا آخر سال پای

حفظ تعهد اخلاقی برای انسان مهم است

دفاع اداره آموزش مدارس تورنتو از «راهنمای اسلام»

آخرین خبرهای اهل سنت

کانال تلگرام اساس نیوز