b_0_0_0_10_images_443060_465.jpg

اساس نیوز ؛ سازمان اطلاعات عراق در بیانیه‌ای کشته شدن پسر ابوبکر بغدادی را طی بمباران جنگنده‌های روسیه در تاریخ دوم ژوئیه جاری در مرکز سوریه تایید کرد.


خبرگزاری اعماق وابسته به گروه داعش روز سه‌شنبه تصویری از "حُذیفه البدری" در لباسی افغانی در حالی کلاشنیکوف در دست دارد، منتشر کرده بود.

این خبرگزاری در کنار این تصویر متن تسلیت مرگ پسر بغدادی را هم قرار داده و نوشته بود، او در رویارویی با سربازان ارتش سوریه و نظامیان روس در ایستگاه برق حرارتی در حمص کشته شده است. این در حالی است که سازمان اطلاعات عراق در بیانیه‌ خود کشته شدن پسر بغدادی را در جریان یک درگیری تکذیب کرد و آورد: او در حمله هوایی روسیه کشته شده است.  

گروه اطلاعاتی عراق موسوم به "الصقور" به نقل از یک منبع اطلاعاتی عالی‌رتبه اعلام کرد، آن طور که ادعا شده پسر بغدادی، انتحاری یا حتی جنگجو نبوده بلکه حضورش نمادین و برای همراهی اعضای داعش برای تبلیغات روانی و بالا بردن روحیه باقی مانده‌های داعش بوده است.

این مقام اطلاعاتی عراق تاکید کرد، پسر بغدادی در جریان حمله هوایی روس‌ها در حمص کشته شده و براساس اطلاعات گروه الصقور این بمباران برنامه‌ریزی شده بود و از سه جهت محل حضور ۳۰ تن از سرکردگان داعشی ها و محافظان حذیفه را هدف گرفت. جنگنده‌های روس سه موشک هوشمند را در تاریخ دوم ژوئیه جاری شلیک کردند که کشته شدن ۱۱ تن در این حمله قابل تایید است.

این منبع افزود:‌ پسر بغدادی پیشتر از بمباران جنگنده‌های عراقی در خاک سوریه در تاریخ ۲۲ ژوئن گذشته جان سالم به در برده بود اما در آن حمله دو تن از همراهانش کشته شدند که یکی "سعود محمد الکردی با کنیه ابو عبدالله" و دیگری داماد بغدادی بود که با دختر بغدادی ازدواج کرده و دو فرزند به نام‌های عبدالله و عائشه از او دارد.

b_0_0_0_10_images_nhjnty.jpg

مطالب مرتبط:

پاکستان افراد وابسته به گروه داعش در افغانستان را

 

نماینده تندرو هلند رئیس جمهوری ترکیه را دیکتاتور خ

 

امام جمعه سیمین شهر:اخلاق نیکو یکی از ارکان مهم دی

۲۰۰ موشک از خاک پاکستان به شرق افغانستان شلیک شد

ا

مرگ تدریجی اهالی دیرالزور به دلیل گرسنگی

وزیر آلمانی: باید به معلمان مسلمان اجازه پوشش حجاب

«حامد کرزای» از هند خواست تا رهبری منطقه را به دست

پنج کشور نخست گردشگری حلال

خبرکوتاه: گروهی از معلمان مراکشی دست به خودکشی زدن

ا

آخرین خبرهای اهل سنت

کانال تلگرام اساس نیوز