b_0_0_0_10_images_4bk71af637c8f7aotp_800C450.jpg

اساس نیوز ؛ عبادالله کلان اف، امام خطیب «نور اسلام» شهر «خجند» استان «سغد» تاجیکستان در میزگردی تحت عنوان «مبارزه با تروریسم و افراط‌گرایی به عنوان عامل اصلی ایجاد جامعه دموکراتیک» پیشنهاد کرد که کلاس‌های آموزش دین اسلام در مدارس تاجیکستان برگزار شود.


کلان اف گفت: برگزاری کلاس‌های آموزش دین اسلام در مدارس جوانان تاجیک را در برابر افراطی شدن و ایده‌های مخرب محافظت خواهد کرد.

وی در ادامه اظهار امیدواری کرد که برگزاری کلاس‌های آموزش دین اسلام در مدارس تاجیکستان نتایج خوبی خواهد داد.

«رعنا کریم زاده» رئیس بخش ثبت نام دولتی سازمان‌های اجتماعی و احزاب سیاسی وزارت دادگستری تاجیکستان با حمایت از این پیشنهاد مشکلات مربوط به تشریح نادرست آموزه‌های دین اسلام در میان جوانان را بسیار جدی عنوان کرد.

وی با بیان اینکه با این مشکلات باید به طور مشترک مبارزه کرد، گفت: برای جلوگیری از پیوستن جوانان به گروه‌‌های افراطی و تروریستی باید از همه راه‌ها و وسایل استفاده کرد.

«غالب قادراف» معاون بخش مبارزه با تروریسم و افراط‌گرایی وزارت کشور نیز گفت: در حال حاضر بیش از 80 زن و 80 کودک نابالغ استان سغد در سوریه هستند.

رئیس جمهور تاجیکستان چندی قبل خطاب به مسئولین استان سغد خواستار بازگشت جوانان از مدارس دینی خارجی، درگیری‌های مسلحانه در کشورهای خارجی و تشدید مبارزه با پیوستن ساکنان این منطقه به گروه‌های ممنوعه شد.

در این راستا رئیس جمهور تاجیکستان به قانون‌گذاری این کشور درباره عفو افرادی که به طور داوطلبانه از شرکت در درگیری‌های مسلحانه در کشورهای خارجی دست می‌کشند و به میهن برمی‌گردند، اشاره کرد.

مطالب مرتبط:

روستای بوابه القدس برای دهمین بار تخریب شد

آغاز پخش شبکه‌های تلویزیونی افغانستان از ماهواره م

 

یک داعشی مادرش را در ملا عام اعدام کرد !

مخالفت رئیس‌جمهور سریلانکا با تیم تحقیقاتی حملات د

 

آشنایی با قرآن و حدیث در کلیسای «آرکانزاس»

ا

احیای امربه معروف و نهی از منکر یکی از راه های ترو

اسارت ۴۱۶زن ترکمن عراق به دستان داعش

انتقاد وزرای خارجه ترکیه و قطر درباره افزایش فشار

آراکان , سرزمین مرگ

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات