b_0_0_0_10_images_4bk71af637c8f7aotp_800C450.jpg

اساس نیوز ؛ عبادالله کلان اف، امام خطیب «نور اسلام» شهر «خجند» استان «سغد» تاجیکستان در میزگردی تحت عنوان «مبارزه با تروریسم و افراط‌گرایی به عنوان عامل اصلی ایجاد جامعه دموکراتیک» پیشنهاد کرد که کلاس‌های آموزش دین اسلام در مدارس تاجیکستان برگزار شود.


کلان اف گفت: برگزاری کلاس‌های آموزش دین اسلام در مدارس جوانان تاجیک را در برابر افراطی شدن و ایده‌های مخرب محافظت خواهد کرد.

وی در ادامه اظهار امیدواری کرد که برگزاری کلاس‌های آموزش دین اسلام در مدارس تاجیکستان نتایج خوبی خواهد داد.

«رعنا کریم زاده» رئیس بخش ثبت نام دولتی سازمان‌های اجتماعی و احزاب سیاسی وزارت دادگستری تاجیکستان با حمایت از این پیشنهاد مشکلات مربوط به تشریح نادرست آموزه‌های دین اسلام در میان جوانان را بسیار جدی عنوان کرد.

وی با بیان اینکه با این مشکلات باید به طور مشترک مبارزه کرد، گفت: برای جلوگیری از پیوستن جوانان به گروه‌‌های افراطی و تروریستی باید از همه راه‌ها و وسایل استفاده کرد.

«غالب قادراف» معاون بخش مبارزه با تروریسم و افراط‌گرایی وزارت کشور نیز گفت: در حال حاضر بیش از 80 زن و 80 کودک نابالغ استان سغد در سوریه هستند.

رئیس جمهور تاجیکستان چندی قبل خطاب به مسئولین استان سغد خواستار بازگشت جوانان از مدارس دینی خارجی، درگیری‌های مسلحانه در کشورهای خارجی و تشدید مبارزه با پیوستن ساکنان این منطقه به گروه‌های ممنوعه شد.

در این راستا رئیس جمهور تاجیکستان به قانون‌گذاری این کشور درباره عفو افرادی که به طور داوطلبانه از شرکت در درگیری‌های مسلحانه در کشورهای خارجی دست می‌کشند و به میهن برمی‌گردند، اشاره کرد.

مطالب مرتبط:

گروه سوری تحت حمایت ترکیه از توافق آتش بس خارج شد

ا

فرانسه بعد از نابودی داعش خاک عراق و سوریه را ترک

مشاور امور خارجی نخست‌وزیر پاکستان: سازوکار "ائتلا

آمریکا بشار اسد را به حمله نظامی تهدید کرد

آخوند محرابی : محبت رسول الله عامل نجات امت اسلامی

عربستان، امارات، ترکیه و مصر و احتمال گسترش سلاح ا

مقام محلی آمریکایی: همه مسلمانان را بکشید و شهرهای

کمیسیون پارلمانی بلژیک قصد دارد عربستان را از نظار

مولوی عبدالصمد کریم زایی در خطبه های نماز جمعه این

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز