b_0_0_0_10_images_2723112.jpg

اساس نیوز ؛ کنگره اتحادیه دمكرات مسیحی در هامبورگ، در جلسه‌ای كه با حاشیه‌های زیادی همراه بود، به ممنوعیت روسری برای دانش‌آموزان زیر ۱۴ سال رأی مثبت داد. این تصمیم به درخواست زنان عضو اتحادیه دمكرات مسیحی به رأی گذاشته شد و پس از یک ساعت بحث و جدل و همچنین نطق‌های پرشور با اكثریت آرا تصویب شد.


«فرانتسیسكا هوبرمان»، رئیس فراكسیون زنان اتحادیه دمكرات مسیحی در هامبورگ گفت:«وقت آن است که در این زمینه موضع روشنی بگیریم. در واقع این تصمیم درباره مبانی همزیستی اجتماعی است.»

این رأی‌گیری در حالی انجام شد كه آمار درستی از دختران و دانش‌آموزان زیر ۱۴ سالی که در شهر هامبورگ روسری می‌پوشند، وجود ندارد و متقاضیان ممنوعیت روسری نیز پذیرفته‌اند که تعداد دختران زیر ۱۴ سال كه در این شهر روسری می‌پوشند، زیاد نیست.

رأی‌گیری پس از بحثی طولانی در خلال كنگره اتحادیه دمكرات مسیحی در هامبورگ انجام شد. «مارکوس واینبرگ»، از اعضای اتحادیه در بوندستاگ در این رأی‌گیری به ممنوعیت روسری رأی منفی داد. این سیاستمدار گفت: «ممنوعیت پوشیدن روسری جزو «قانون اساسی» نیست و دولت‌های ایالتی و فدرال متعهد به بی‌طرفی مذهبی هستند».این در حالی است كه  طرفداران ممنوعیت روسری استدلال می‌کنند که پوشیدن روسری در سنین نوجوانی مانع رشد آزادانه افراد می‌شود.

مطالب مرتبط:

تحقیر و بی احترامی نکنیم

 

آمریکا عامل اختلاف و فتنه در جهان اسلام است

طالبان 50 نیروی امنیتی افغانستان را کشتند

محمد قوجقی:ضرورت ایجاد دبیرخانه دائمی بررسی اندیشه

بحرانی که آمریکائی ها برای خود و جهان ساختند!

طرح «امنیتی» جدید اسرائیل در قدس

راه‌اندازی خانه‌های حلال در آمریکا!

رونمایی از نخستین پهپاد عمود پرواز ایران

 

دستگیری اعضای 22 گروه تروریستی در قرقیزستان در سال

ا

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز