b_0_0_0_10_images_2723112.jpg

اساس نیوز ؛ کنگره اتحادیه دمكرات مسیحی در هامبورگ، در جلسه‌ای كه با حاشیه‌های زیادی همراه بود، به ممنوعیت روسری برای دانش‌آموزان زیر ۱۴ سال رأی مثبت داد. این تصمیم به درخواست زنان عضو اتحادیه دمكرات مسیحی به رأی گذاشته شد و پس از یک ساعت بحث و جدل و همچنین نطق‌های پرشور با اكثریت آرا تصویب شد.


«فرانتسیسكا هوبرمان»، رئیس فراكسیون زنان اتحادیه دمكرات مسیحی در هامبورگ گفت:«وقت آن است که در این زمینه موضع روشنی بگیریم. در واقع این تصمیم درباره مبانی همزیستی اجتماعی است.»

این رأی‌گیری در حالی انجام شد كه آمار درستی از دختران و دانش‌آموزان زیر ۱۴ سالی که در شهر هامبورگ روسری می‌پوشند، وجود ندارد و متقاضیان ممنوعیت روسری نیز پذیرفته‌اند که تعداد دختران زیر ۱۴ سال كه در این شهر روسری می‌پوشند، زیاد نیست.

رأی‌گیری پس از بحثی طولانی در خلال كنگره اتحادیه دمكرات مسیحی در هامبورگ انجام شد. «مارکوس واینبرگ»، از اعضای اتحادیه در بوندستاگ در این رأی‌گیری به ممنوعیت روسری رأی منفی داد. این سیاستمدار گفت: «ممنوعیت پوشیدن روسری جزو «قانون اساسی» نیست و دولت‌های ایالتی و فدرال متعهد به بی‌طرفی مذهبی هستند».این در حالی است كه  طرفداران ممنوعیت روسری استدلال می‌کنند که پوشیدن روسری در سنین نوجوانی مانع رشد آزادانه افراد می‌شود.

مطالب مرتبط:

اولین مسجد برای مسلمانان بی حجاب در آلمان/عکس

اختلال در پروازهای قطر پس از تنش در روابط دیپلماتی

دو نظامی روس به اسارت داعش درآمدند / عکس

محل احتمالی دیدار رهبران کره شمالی و امریکا

پاپ: چیزی به نام "تروریسم اسلامی" وجود ندارد

تلاش دموکرات‌ها برای استیضاح ترامپ در پی تصمیم وی

چند اندونزیایی در سنگاپور به اتهام داشتن تصاویر دا

ا

قتل مسلمان هندی به بهانه جمع‌آوری پول برای کمپین ض

میزگردی با عنوان "مسئله قدس و مسئولیت مسلمانان" /

آخرین خبرهای اهل سنت

کانال تلگرام اساس نیوز