b_0_0_0_10_images_2723112.jpg

اساس نیوز ؛ کنگره اتحادیه دمكرات مسیحی در هامبورگ، در جلسه‌ای كه با حاشیه‌های زیادی همراه بود، به ممنوعیت روسری برای دانش‌آموزان زیر ۱۴ سال رأی مثبت داد. این تصمیم به درخواست زنان عضو اتحادیه دمكرات مسیحی به رأی گذاشته شد و پس از یک ساعت بحث و جدل و همچنین نطق‌های پرشور با اكثریت آرا تصویب شد.


«فرانتسیسكا هوبرمان»، رئیس فراكسیون زنان اتحادیه دمكرات مسیحی در هامبورگ گفت:«وقت آن است که در این زمینه موضع روشنی بگیریم. در واقع این تصمیم درباره مبانی همزیستی اجتماعی است.»

این رأی‌گیری در حالی انجام شد كه آمار درستی از دختران و دانش‌آموزان زیر ۱۴ سالی که در شهر هامبورگ روسری می‌پوشند، وجود ندارد و متقاضیان ممنوعیت روسری نیز پذیرفته‌اند که تعداد دختران زیر ۱۴ سال كه در این شهر روسری می‌پوشند، زیاد نیست.

رأی‌گیری پس از بحثی طولانی در خلال كنگره اتحادیه دمكرات مسیحی در هامبورگ انجام شد. «مارکوس واینبرگ»، از اعضای اتحادیه در بوندستاگ در این رأی‌گیری به ممنوعیت روسری رأی منفی داد. این سیاستمدار گفت: «ممنوعیت پوشیدن روسری جزو «قانون اساسی» نیست و دولت‌های ایالتی و فدرال متعهد به بی‌طرفی مذهبی هستند».این در حالی است كه  طرفداران ممنوعیت روسری استدلال می‌کنند که پوشیدن روسری در سنین نوجوانی مانع رشد آزادانه افراد می‌شود.

مطالب مرتبط:

تصویر نشست اعضای مجمع فقهی احناف ترکمن صحرا

ا

«لال مسجد» توسط نیروهای پلیس پاکستان محاصره و سخنر

 

تاکید دونالد ترامپ برای دیدار با رهبر کره شمالی

حرکت جنجال برانگیز یک سناتور استرالیا علیه برقع و

مولوی علی بایی: معلمی شغل مهم و اساسی در جامعه است

حاشیه های تصویری از مراسم تشییع و خاکسپاری حاج آخو

توتو رینا، پدرخوانده پدرخوانده‌های ایتالیا درگذشت

میزبانی مساجد «ماساچوست» آمریکا از غیرمسلمانان

نمایشگاه عرضه کالاهای موردنیاز مسلمانان در فرانسه

آخرین خبرهای اهل سنت

کانال تلگرام اساس نیوز