b_0_0_0_10_images_thumbs_b_c_d1cbbc06d63ac2ee7579a43358196b47.jpg

اساس نیوز: دبیرکل سازمان ملل و رئیس بانک جهانی پس از دیدار با پناهجویان آراکانی در بنگلادش از دولت میانمار به علت ظلم به آنها انتقاد کردند.

به گزارش اساس نیوز به نقل از خبرگزاری آناتولی، آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد به همراه جيم يونگ كيم، رئیس بانک جهانی از اردوگاه‌های پناهجویان مسلمان آراکانی که از ظلم ارتش میانمار گریخته و در شهر کاکس بازار بنگلادش به سر می برند، بازدید کردند.

گوترش سپس از طریق برنامه لایو فیسبوک اظهار داشت:

''اینجا بزرگترین اردوگاه پناهجویان در جهان است. آنها از وحشتناک‌ترین بحران‌ انسانی گریخته و به اینجا پناه آورده اند. برای تغییر این وضع، باید فشار بیشتری به میانمار وارد شود. مسلمانان آراکانی بایستی شرافتمندانه به کشورشان بازگردند.

تمام منابع باید برای رفع مشکلات مسلمانان آراکانی بسیج شوند. در فصل باران های موسمی در بنگلادش خطر بروز طوفان و لغزش زمین وجود دارد. جامعه بین الملل باید در این خصوص حمایت بیشتری انجام دهد.

آراکانی‌ها شاهد سوختن روستاهایشان، خشونت‌های وحشیانه، قتل عام شمار بسیاری از افراد و شکنجه‌هایی بوده اند که مانند آن تاکنون سابقه نداشته است.

بنگلادش علی‌رغم شرایط بد اقتصادی آغوش خود را به روی صدها هزار مسلمان آراکانی گشوده است. این اقدام درسی برای همگان است. کشورهای پیشرفته‌ به محض ورود چند هزار نفر مرزهای خود را به روی پناهجویان بستند''.

رئیس بانک جهانی نیز خاطر نشان کرد:

''هر یک از بحران های انسانی طولانی مدت به یک مسئله توسعه تبدیل شده و بانک جهانی همکاری نزدیک با بخش‌های مختلف سازمان ملل دارد.

این اوضاع یکی از بدترین وضعیت های بود که تا به امروز شاهد آن بودم. پناهجویان مورد تجاوز و شکنجه قرار گرفته، خانه‌های‌شان سوخته و کودکان‌شان کشته شده اند.

بزرگترین خواسته آنها عدالت، شهروندی و زندگی شرافتمندانه است. هفته گذشته برای حمایت از مسلمانان آراکانی کمک مالی 480 میلیون دلاری تخصیص یافت.

بنگلادش مرزهای را به روی پناهجویان گشوده اما نیاز بیش از این است. جامعه جهانی باید در این خصوص وارد عمل شود. سابقه اعمال تبعیض علیه مسلمانان آراکانی به گذشته‌های دور بازمی گردد''.

مطالب مرتبط:

تمسخر و شوخی‌ با مسایل مذهبی، 5 سال حبس و جریمه نق

مولانا گرگیج: اتحاد و انسجام رمز پیروزی امت اسلامی

امام جمعه کلاله در پیامی سخنان اخیر ترامپ را به شد

استاد مولوی عبدالحمید : اجازه ایجاد نا امنی به دشم

تجمع اعتراضی بازاریان تهران در اعتراض به شرایط اقت

تحول درونی؛ نیاز مبرم جامعه مسلمان

حذف سوره‌هایی از قرآن از جمله سوره اخلاص در کشور ا

اینترپل نام شیخ یوسف قرضاوی را از لیست قرمر خارج ک

علی آخوند آرخی خطرات شبکه های ماهواره ای بر جوانان

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات