b_0_0_0_10_images_alalam_636315104806952047_25f_4x3.jpg

اساس نیوز به نقل از روزنامه عربی ۲۱؛ منابع آگاه در قدس در این باره اعلام کردند:  اطلاعاتی که تاکنون به دست آمده حکایت از آن دارد که خانه‌ای که  در مجاورت مسجدالاقصی قرار دارد و امارات و عربستان در تلاش برای خرید آن هستند، قرار است به‌عنوان مرکز سعودی ـ اماراتی در قدس مورد استفاده قرار گیرد.


این منابع خبری که فعالیت‌های امارات و عربستان در قدس را زیر نظر دارند وخواستند نامشان فاش نشود، با بیان این که هدف از ایجاد این مرکز انجام فعالیت‌های موازی با اداره اوقاف قدس وابسته به وزارت اوقاف اردن است، تصریح کردند: حضور امارات و عربستان در قدس اشغالی، طرح و گامی مهم برای نقش‌آفرینی آن‌ها در مسجدالاقصی و رقابت با اردن و اداره اوقاف اسلامی شهر قدس است.

بر اساس این گزارش، عربستان و امارات تلاش می‌کنند، دولت اردن به‌عنوان ناظر و اداره‌ کننده مسجدالاقصی را برای تن دادن به معامله قرن تحت فشار قرار دهند.

چندی پیش شیخ کمال خطیب، معاون رئیس جنبش اسلامی در سرزمین‎های اشغالی ۱۹۴۸ از تلاش یک تاجر اماراتی بسیار نزدیک به محمد بن زاید، ولیعهد ابوظبی برای خرید خانه‌ای در بخش قدیمی شهر قدس اشغالی و در مجاورت مسجدالاقصی خبرداد.

خطیب در این باره تصریح کرد: این تاجر اماراتی به یکی از ساکنان قدس مبلغ ۵ میلیون دلار برای خرید یکی از خانه های مجاور مسجدالاقصی پیشنهاد داد و زمانی که پیشنهاد او رد شد این مبلغ را به بیست میلیون دلار افزایش داد.
 مطالب مرتبط:

ایالت کالیفرنیا شرکت‌هایی که اسرائیل را بایکوت کنن

ماموستا قادری:تهدیدها و تهمت ما اراده بنده را در د

اردنی ها محجبه ترین زنان جام ملت های آسیا

ترکیه آلمان، هلند و اتریش را متهم به حمایت از ترور

سیاست رسانه ای اساس نیوز در بوته نقد

واشنگتن پست:صد هزار تروریست ثمره مبارزه با تروریسم

تحریک کشتار سفیران خارجی در یک شبکه تلویزیونی وهاب

ا

هجوم شهروندان قطری به فروشگاه های بزرگ

ابوالغیط هزینه بازسازی سوریه را اعلام کرد

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز