b_0_0_0_10_images_alalam_636315104806952047_25f_4x3.jpg

اساس نیوز به نقل از روزنامه عربی ۲۱؛ منابع آگاه در قدس در این باره اعلام کردند:  اطلاعاتی که تاکنون به دست آمده حکایت از آن دارد که خانه‌ای که  در مجاورت مسجدالاقصی قرار دارد و امارات و عربستان در تلاش برای خرید آن هستند، قرار است به‌عنوان مرکز سعودی ـ اماراتی در قدس مورد استفاده قرار گیرد.


این منابع خبری که فعالیت‌های امارات و عربستان در قدس را زیر نظر دارند وخواستند نامشان فاش نشود، با بیان این که هدف از ایجاد این مرکز انجام فعالیت‌های موازی با اداره اوقاف قدس وابسته به وزارت اوقاف اردن است، تصریح کردند: حضور امارات و عربستان در قدس اشغالی، طرح و گامی مهم برای نقش‌آفرینی آن‌ها در مسجدالاقصی و رقابت با اردن و اداره اوقاف اسلامی شهر قدس است.

بر اساس این گزارش، عربستان و امارات تلاش می‌کنند، دولت اردن به‌عنوان ناظر و اداره‌ کننده مسجدالاقصی را برای تن دادن به معامله قرن تحت فشار قرار دهند.

چندی پیش شیخ کمال خطیب، معاون رئیس جنبش اسلامی در سرزمین‎های اشغالی ۱۹۴۸ از تلاش یک تاجر اماراتی بسیار نزدیک به محمد بن زاید، ولیعهد ابوظبی برای خرید خانه‌ای در بخش قدیمی شهر قدس اشغالی و در مجاورت مسجدالاقصی خبرداد.

خطیب در این باره تصریح کرد: این تاجر اماراتی به یکی از ساکنان قدس مبلغ ۵ میلیون دلار برای خرید یکی از خانه های مجاور مسجدالاقصی پیشنهاد داد و زمانی که پیشنهاد او رد شد این مبلغ را به بیست میلیون دلار افزایش داد.
 مطالب مرتبط:

وزیر اطلاعات اسرائیل، حماس را تهدید کرد

سازمان ملل: ۱۱۰۰ مسلمان طی ۱۸ ماه گذشته در میانمار

پدیده شوم تعصب و زمینه های بروز

طرح حضور نظامی دائمی انگلستان در کویت

وزیر دفاع پاکستان اسرائیل را تهدید به حمله هسته ای

تحول تامین مالی ایرانی - اسلامی؛ چالشها و فرصتها /

پیشنهاد لغو محاصره قطر در برابر صرفنظر کردن از میز

نخست وزیر عراق نسبت به استقرار نیروهای نظامی پیشمر

چرا زنان ترکیه، سیگار می کشند ؟

آخرین خبرهای اهل سنت

کانال تلگرام اساس نیوز