b_0_0_0_10_images_alalam_636315104806952047_25f_4x3.jpg

اساس نیوز به نقل از روزنامه عربی ۲۱؛ منابع آگاه در قدس در این باره اعلام کردند:  اطلاعاتی که تاکنون به دست آمده حکایت از آن دارد که خانه‌ای که  در مجاورت مسجدالاقصی قرار دارد و امارات و عربستان در تلاش برای خرید آن هستند، قرار است به‌عنوان مرکز سعودی ـ اماراتی در قدس مورد استفاده قرار گیرد.


این منابع خبری که فعالیت‌های امارات و عربستان در قدس را زیر نظر دارند وخواستند نامشان فاش نشود، با بیان این که هدف از ایجاد این مرکز انجام فعالیت‌های موازی با اداره اوقاف قدس وابسته به وزارت اوقاف اردن است، تصریح کردند: حضور امارات و عربستان در قدس اشغالی، طرح و گامی مهم برای نقش‌آفرینی آن‌ها در مسجدالاقصی و رقابت با اردن و اداره اوقاف اسلامی شهر قدس است.

بر اساس این گزارش، عربستان و امارات تلاش می‌کنند، دولت اردن به‌عنوان ناظر و اداره‌ کننده مسجدالاقصی را برای تن دادن به معامله قرن تحت فشار قرار دهند.

چندی پیش شیخ کمال خطیب، معاون رئیس جنبش اسلامی در سرزمین‎های اشغالی ۱۹۴۸ از تلاش یک تاجر اماراتی بسیار نزدیک به محمد بن زاید، ولیعهد ابوظبی برای خرید خانه‌ای در بخش قدیمی شهر قدس اشغالی و در مجاورت مسجدالاقصی خبرداد.

خطیب در این باره تصریح کرد: این تاجر اماراتی به یکی از ساکنان قدس مبلغ ۵ میلیون دلار برای خرید یکی از خانه های مجاور مسجدالاقصی پیشنهاد داد و زمانی که پیشنهاد او رد شد این مبلغ را به بیست میلیون دلار افزایش داد.
 مطالب مرتبط:

آیا می توان به بهانه مسلمان کردن مردم، با آنان جنگ

اسرائیل جنگنده‌های اف-۳۵ بیشتری از آمریکا می‌گیرد

القرضاوی جهان اسلام را به حمایت از مسلمانان آراکان

لبنان: ارتش مانع ساخت دیوار مرزی اسرائیل شود

دکتر کشمیری :تنها راه مقابله با گرو ه های انحرافی

مجله تایمز با جلدی مزین به ترجمه آیه ای از قرآن من

نگرانی آلمان از بازگشت داعشی ها به این کشور

اعلام رسمی کره شمالی در ساخت بمب هیدروژنی

انفجار مرکز جاکارتا را به لرزه انداخت

آخرین خبرهای اهل سنت

کانال تلگرام اساس نیوز