b_0_0_0_10_images_57537675.jpg

اساس نیوز ؛ اتحادیه ائمه جماعات تونس از مفتی این کشور خواست تا مراسم حج امسال بدون حضور حجاج تونسی برگزار شود. این اتحادیه دلیل چنین درخواستی را از یک سو افزایش هزینه حجاج و از سوی دیگر سوء استفاده عربستان سعودی از درآمد حج برای استفاده در جنگ علیه کشورهای اسلامی عنوان کرد.
 


"فاضل عاشور" رئیس این اتحادیه با اشاره به این مطلب تأکید کرد که بهتر است هزینه مراسم حج به جای پرداخت به عربستان سعودی که در نهایت هزینه حمله به کشورهای اسلامی می شود، برای بهبود اوضاع زندگی ملت تونس صرف شود.
 

شمار حجاج تونسی امسال در مقایسه با سال گذشته تا حدودی افزایش داشته است به طوری که در سال گذشته 10 هزار و 374 نفر از مردم تونس به حج مشرف شدند اما امسال با کمی افزایش نسبت به سال گذشته، شمار حجاج تونسی به 10 هزار و 892 نفر رسیده است.
 

از سوی دیگر، هیأت بین المللی نظارت بر اداره حرمین شریفین، ادامه ممنوعیت حجاج سوری و قطری از ادای فریضه حج را محکوم و در بیانیه ای تأکید کرد: عربستان سعودی به دلایل سیاسی، برای هفتمین سال متوالی حجاج سوری و برای دومین سال متوالی حجاج قطری را از ادای فریضه حج محروم کرده است که این اقدام به شدت محکوم است.

مطالب مرتبط:

دیوید هیرست:امکان تکرار بهار عربی در مصر

راه اندازی نخستین مدرسه آموزش حج اهل سنت در گلستان

روستای «جفر الحار» در جنوب الشرقاط عراق آزاد شد

حاج ماموستا ملا قادر قادری : رسانه ها باید حقوق هم

وکلای مهاجرت برای کمک به مهاجران در فرودگاه لس آنج

ا

مولوی مومن: کشاندن اختلاف علما به فضای مجازی باعث

داعش می رود , القاعده باز می گردد !

بازداشت ۱۱ نفر از نگهبانان مسجد الاقصی توسط پلیس ا

 

تجاوز؛ کابوس زنان قحطی زده سومالی

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات