b_300_300_16777215_10_images_895945_936.jpg

اساس نیوز :روزنامه وطن ترکیه در خبری اعلام کرد که ۴۰ تبعه خارجی به اتهام ارتباط با گروه تروریستی داعش در شهر‌های استانبول و ازمیر دستگیر شدند.

به گزارش روز شنبه ایرنا و به نقل از این رسانه، ماموران پلیس ضد ترور شهر استانبول ترکیه با پشتیبانی خودرو‌های زرهی ضد شورش، در عملیاتی محرمانه و با محاصره ۱۲ آدرس از پیش شناسایی شده در هفت منطقه این شهر، ۳۰ تبعه سوری را به اتهام عضویت در گروه تروریستی داعش دستگیر کردند.
به نوشته این رسانه، در بازرسی ماموران پلیس از منازل دستگیر شدگان، تعداد زیادی لوازم دیجیتالی و اسناد سازمانی متعلق به تشکیلات تروریستی داعش کشف و ضبط و مشخص شد که دستگیر شدگان در اقدامات تروریستی داعش در سوریه همکاری داشتند.
این رسانه همچنین در خبری دیگر اعلام کرد که ماموران مبارزه با ترور شهر ازمیر ۱۰ تبعه خارجی را در مناطق بورنوا، منمن، بوجا و کاراباغلار به اتهام عضویت در گروه داعش دستگیر کردند.
ترکیه به علت مرز طولانی یکهزار و ۵۰۰ کیلومتری با عراق و سوریه در جنوب این کشور، در سال‌های گذشته مهمترین معبر انتقال عوامل داعش به عراق و سوریه بوده است.
بینالی یلدریم نخست وزیر ترکیه فوریه سال جاری میلادی (بهمن ماه ۱۳۹۶) تعداد عناصر زندانی داعش در این کشور را ۱۰ هزار نفر اعلام کرد.
ترکیه با احساس خطر از فعالیت‌های تروریستی عناصر داعش به خصوص بعد از اضمحلال این تشکیلات در سوریه و عراق و متواری شدن اعضای این گروه تروریستی به کشور‌های مختلف، عملیات گسترده‌ای را برای شناسایی و دستگیری عوامل داعش در داخل این کشور آغاز کرده است.

 

مطالب مرتبط:

عمران‌خان؛ از قهرمانی کریکت تا نخست‌وزیری پاکستان

گزارش بی بی سی از شرایط نامناسب اقتصادی عربستان

راه اندازی پایگاهی مجازی برای تعامل اندیشمندان جها

 

صورت حساب ۲۶ هزار یورویی برای آرایش چهره رئیس جمهو

اعترافات یک داعشی دستگیر شده در ترکیه

فیلم داعش در مورد حمله آمریکا به موصل

گروهی از پلیس نظامی ارتش «لیتوانی» در راه افغانستا

ا

آخرین گزارش از تجاوزگری ارتش سعودی به یمن

رد ادعای پاکستانی بودن عاملان حمله تروریستی لندن

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات